Driver İndir > Bilgisayar sorunları > Ağda yinelenen bir ad var [Çözüm]

Ağda yinelenen bir ad var [Çözüm]


Arananlar:

https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1824 p0YClcNeEj_ACvPLQxD8qzWfJJnCxWC3v26YiahWwIcjmh8mbK78ZBgK_4kFylDA e3e03874bac2b8eda791942a452c1964f22dd7f0&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Ağ bağlantısı yani birden fazla bilgisayarlı çalışma alanlarında olabilecek sorunlardan biridir ağda yinelenen ad hatası. Bunun tek bir nedeni vardır. Örneğin bilgisayarınızın adı “baran”. Aynı ağda bir başka bilgisayarın adı da “baran” olduğuna dair bir hatadır. Bu hatayı vermesinin nedeni ise aynı ağ ortamında aynı çalışma grubunda aynı isimde iki bilgisayarın olamayacağından kaynaklanıyor.Bunu çözmek için bilgisayarım üzerinde sağa tıklayıp özelliklere gelin. Bilgisayar adı sekmesine tıklayıp pencerenin alt kısmındaki değiştir butonuna tıklayın. Yeni açılan pencerede bilgisayar adını değiştirdikten sonra bilgisayarınızı kapatıp açın sorun giderilmiş olacaktır.

Not: Bilgisayar adı ve oturum adı farklı şeylerdir. Bunları karıştırmayalım lütfen.

4 Yorum “Ağda yinelenen bir ad var [Çözüm]”

  1. arkadaş siz sorunu tam öğrenmeden böyle basit cevaplar niye yazıyorsunuz, söylediğinizi herkes bilir. virüs gibi bir şey var bilgisayarda. bu sorun nasıl çözülür.

  2. Teşekkür ederim benim sorunumu çözdü

  3. teşekkürler bnim sorunumda çözüldü

  4. virüs varsa format at 😀

Yorum Yaz