Realtek HD audio sürücüsünde sorun yaşayanlara (Çözüm)

Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio ile ilgili sorun yaşıyorsanız bu çözmenin bir kaç yolu var. Bilgisayarınızın güncellemelerini açıp gerekli güncellemeleri yüklerseniz sorununuz ortadan kalkar.

Ama öncelikle şunu iyi bilmenizde fayda var. Bir kaç kez yaşadığım için bu sorunu önce konuyu netleştirelim. Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio asıl nedeni Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio kurmadan ses driverını yüklemenizden kaynaklanıyor. Ben önce ses driverını yükledim sonrada bu dediğini yükledim bende bişey olmadı diyor olabilirsiniz. Bu herkes de her anakartta aynı sorunu verecek anlamına  gelmez. Bu sorunu yaşamamanız açısından söylüyorum. Gelelim sorunumuza bu sorun ile ilgili konumuza kb888111 yamasını kurup sürücünüzü yüklerseniz sorun kalkar.

Alternatif çözüm olarak aşağıdaki linkteki dosyayı indirip kurmayı da deneyebilirsiniz.

UAA Bus and Audio driver

Bunu kurmadan önce aygıt yöneticisine girip Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio devre dışı bırakın. Sonra üstünde sağa tıklayıp kaldırın. Sonrasında indirdiğiniz dosyayı kurmayı deneyin.

Umarım sorununuz çözme adına bir nebze yardımcı olabilmişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir