Askeri Subaydan Sivil Geçiş Kariyer Stratejilerine Nasıl Geliştirilir?

Askeri Subaydan Sivil Geçiş Stratejilerine Geliştirme

Askeri görevinizde edindiğiniz beceri ve deneyimi uygun bir sivil pozisyon elde etmek için kullanmayı planlıyorsanız, bazı önemli stratejiler bilmeniz gerekir. Birçok hizmet üyesi, aktif görevden ayrıldıklarında zorluklarla karşılaşır. Bu zorluklarla nasıl başa çıkacaklarını bilmiyorlar ve sonuç olarak kendileri ve aileleri çok acı çekiyor. Bazı temel stratejileri takip ederseniz, askeri geçişi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Ailenizle Geçiş Hakkında Görüşün

Askeri işinizden ayrılmadan önce, ailenizle askeriyeden sivile geçişle ilgili zorlukları tartışın. Kariyer değişiklikleri aileyi strese sokabilir, çünkü bu geçiş fiziksel hareketler, gelir azalması ve destek ağının kaybını içerebilir. Askerlik görevinizi bırakmadan önce bir aile bütçesi oluşturabilir ve para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Potansiyel iş seçeneklerine sahip coğrafi yerleri araştırın. O konumdaki okulları, yaşam maliyetini ve diğer yaşam faktörlerini göz önünde bulundurun. Bu aşamada stresin normal olduğunu anlayın. Yardıma hazırlanmak ve yardım aramak, askeri geçişi sorunsuz hale getirebilir.

Dili Silahsızlandırma Sorunları

Birçok servis üyesi özgeçmiş yazarken zorluklarla karşılaşır. Askeri mesleki uzmanlıkları, potansiyel sivil işverenlerin gereksinimlerine uygun şekilde tercüme etmeyi zor buluyorlar. Dilin nasıl silahsızlandırılacağını anlamak zaman alır.

Uygun Olmayan Özgeçmiş Stillerini Kullanma

Uygun olmayan özgeçmiş stili kullanmak, askerlerin karşılaştığı bir başka sorundur. Daha sıklıkla, potansiyel işverenlere büyük miktarda veri ileten etkisiz içerik yazarlar. Bu sorunu, çevrimiçi olarak mevcut olan özgeçmiş örneklerini ve örnekleri görüntüleyerek çözebilirsiniz.

Mevcut Mülakat Yöntemleri Hakkında Anlayış Eksikliği

Daha sık olarak, gaziler davranışsal görüşme sürecindeki mevcut yöntemler hakkında bilgi sahibi değildir. Değerli ve yüksek talep gören değerli becerilere sahip olmalarına rağmen, bir röportajda kendilerini nasıl pazarlayacaklarını bilmedikleri için uygun bir sivil iş bulamıyorlar. Becerilerin Aktarılabilirliği Stratejisini takip ederek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Başarılı bir özgeçmiş yazmak için becerilerinizi, yeteneklerinizi ve deneyiminizi, onları edindiğiniz gerçek askeri ortamdan nasıl ayıracağınızı anlamanız gerekir. Tüm becerilerinizi tanımlamanız ve bunları mevcut kariyer hedeflerinizle birleştirmeniz gerekir. Daha sonra bunları sivil bir işverenin kolayca anlayabileceği şekilde sunun.

Tüm becerileriniz, nitelikleriniz ve deneyiminiz askeri işinize gömülüyse, bir işveren bunları tanımakta zorlanabilir. Bu nedenle, bir askeri subay olarak hizmet kaydınıza odaklanmadan becerilerinizi sergilemeniz gerekir. Sivil kelimeye uygun ifade ve sunumu değiştirmek, doğru bir iş bulma konusunda başarılı olmanıza yardımcı olabilir. Hak ettikleri ilgiyi görmeleri için yeteneklerinizi ve deneyiminizi belirgin bir şekilde vurguladığınızdan emin olun. Askeri becerilerinize uyan ve bunları kullanan iyi bir iş aramak zor olabilir, ancak heyecan verici ve oldukça ödüllendirici bir kariyer elde etmenize yardımcı olur.

Yazan: Shadeed Eleazer

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.