Bilgisayarınızda ve İnternette PowerPoint Sunumu Nasıl Bulunur?

PowerPoint sunumları genellikle okullarda ve işletmelerde kullanılır. Uygun ifadeler eşliğinde görsellerle kolayca yakalanabildiklerinden, iş adamlarının yanı sıra öğrencilere de talimat vermenin güçlü araçlarıdır. Bu nedenle, genellikle konuşmacıların dinleyicilerini açıklamak, örneklemek, göstermek ve aydınlatmak için kullanılırlar. PowerPoint ile çalışmak da kolaydır ve bu nedenle insanlar ifade etmek istediklerini zorlanmadan ifade edebilirler. Pek çok PowerPoint sunumuyla çalışmanın sorunu, çoğu zaman yanlış yerleştirilmiş olmalarıdır. Bu nedenle PowerPoint sunumunu kolayca nasıl bulabileceğinizi bilmeniz gerekir.

Aradığınız PowerPoint sunumunu bulmanızı sağlayacak basit yollar vardır. İlk olarak, bilgisayarınızda PPT dosyalarını aramak istediğinizde, en basit yöntem, işletim sisteminizin yerleşik Bul’unu kullanmaktır. Windows kullanıcıları, sadece Başlat düğmesine gidip ardından Ara veya Bul’u seçebildikleri için bunu kesinlikle kolay bir görev olarak göreceklerdir. Bundan sonra, aradıkları PPT sunumunun dosya adını belirtebilirler. Dosyanın adını unuttuysanız endişelenmeyin çünkü sadece ‘*.PPT’ girebilirsiniz ve tüm PowerPoint dosyalarını bilgisayarınızda alacaksınız.

Ayrıca bilgisayarın arama yapacağı yolu da belirtmeniz gerekebilir. Örneğin, PPT dosyasının yerel sabit sürücü C’de bulunduğunu düşünüyorsanız, konum olarak C’yi seçmeniz yeterlidir. Bu, sonuçları daha hızlı almanızı sağlayacaktır. Dosyayı tam olarak nereye kaydettiğinizi bilmiyorsanız, Masaüstü’nü seçin. Ancak özellikle büyük bir bilgisayar sisteminiz varsa birkaç dakika beklemeye hazırlıklı olmalısınız.

Bu arada, internette PowerPoint dosyalarını ararken sözdizimi aynı değildir. Elbette, web’de PowerPoint sunumunu bulmak için Google’ı veya herhangi bir arama motorunu kullanabilirsiniz, ancak bu, sonuçları PPT dosyalarıyla sınırlamaz. Web’deki aramalarınızı nasıl iyileştirebileceğinize dair yolların olması iyi bir şey. Bunu yapmak için favori arama motorunuza gidebilir ve ardından aradığınız konuyu girebilirsiniz. Ardından, ‘filetype:PPT’ yazın. Örneğin, tam olarak ‘stratejik planlar’ ifadesini arıyorsunuz. Arama motorunun kutusuna aşağıdakini girmeniz gerekecek: ‘stratejik planlar’ filetype:ppt.

İşleri daha da kolaylaştırmak için bir PowerPoint dosya bulucu arayabilirsiniz. PowerPoint sunumunu mümkün olan en kısa sürede bulmanıza yardımcı olacakları bir PowerPoint arama motoru gibi davranırlar. Dosyalara birkaç dakika içinde gerçekten ihtiyacınız varsa onlardan yararlanabilirsiniz. Size bir dakika içinde sonuçları verebilirler ve ayrıca doğru sonuçlar verirler. Bu araçlar yalnızca bilgisayarınızda PPT dosyalarını ararken kullanılabilir. İnternette bu tür dosyaları aramak istiyorsanız, web arama motoru görevi sizin için gerçekleştirebilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.