Bir Buzağı Nasıl Kuşatılır

Kovboy kariyerin boyunca bir yerde, şüphesiz bir buzağının yanından geçmen istenecek. Bu, rodeolarda buzağı ipçilerinin yaptığını gördüğünüz türde bir yandan kuşatma olabilir ya da arka ayaklarından uyuşturulmuş bir buzağının yanında olabilir. Bir buzağıyı kuşatmak için bir sanat var ve bu sanatı burada keşfedeceğiz.

Kanat vuruşunda ana faktörler denge ve zamanlamadır. Bir halterci, bir baldırın yanında denge ve zamanlama ile küçük bir kişiden daha fazla sorun yaşayabilir. Bununla birlikte, pratikle halterci de yapabilir. Zamanlamanız ve dengeniz birlikte çalışıyorsa, büyük bir buzağı az güçle aşağı atılabilir.

Bir buzağı üzerinde ip olmadan da yan yatırılabilir, ancak bu makale uğruna, kafasına veya topuklarına bağlı bir iple size uyuşturulan bir buzağınız olduğunu varsayacağız. Buzağı ipçileri gibi, eğer baldır başından yakalanırsa, baldırın yan tarafına koşarsınız ve bir elinizi arkadaki bölgelerin üzerine örtersiniz, baldırın arka bacağı ile göbeği arasındaki böğür veya etli kısmı kavrarsınız. Sağ elini kullanıyorsanız, bu sizin sağ eliniz olacaktır. Diğer elinizle buzağının başının yanından ipi kavrayın.

Burada denge ve zamanlama devreye girer. Baldır büyükse momentumu ile çalışmak gerekir. Ayakları yerden gelene kadar bekleyin. Normalde ipe karşı zıplayacak ve kıvranacaklar. Ayakları yerden ayrıldığında, iki elinizle yukarı kaldırın ve yere yatırın. Ön bacağını kavrayın ve kendinize doğru çekin. Onu tutmak için dizinizi vücuduna dayadığınızda, bu onun kontrolünü kazanacaktır. Bir buzağıyı kuşattın!

Buzağıların ayakları genellikle iki kişi tarafından ilaçlanır. Bu uygulama çoğu sığır çiftliğinde markalama ve doktorluk yapılırken kullanılır. Halatın her iki tarafında bir kişi varken baldıra yaklaşın, bir kişi kuyruğunu tutarken diğeri ipi arka ayaklarının yakınında tutar. Zıt yönlerde aynı anda çekmek, baldırın yana doğru savrulmasına neden olur, bu noktada ipi olan kişi genellikle baldırın önüne koşar ve üst ön bacağını yukarı çekerken, diğer kişi üst kısmı kavrar. arka bacak ve bir ayağı diğer arka bacağa koyarak dışarı doğru çeker. Gerekli işlemler yapılırken her iki kişi de buzağıyı tutar.

Bazıları bunun insanlık dışı olduğunu düşünebilir, ancak gerçek şu ki, çoğu baldırın yan tarafı buzağının iyiliği için yapılır. Tıbbi bir prosedür gerekiyorsa, hem onu ​​hem de kovboyu zarar görmekten koruyarak, bir buzağı üzerinde çalışmanın en insancıl yolu kanat açmaktır.

Umarım bir buzağıyı kuşatmakla ilgili bu ipuçları yardımcı olmuştur. Antrenmanla kanat çırpmada ustalaşacaksınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.