Bir Mac Virüslerden Gerçekten Güvenli mi?

İnsanların Mac’e Geçmeyi düşünmelerinin en büyük nedenlerinden biri, bir PC’deki sürekli Virüs tehdididir. Yani “Bir Mac Virüslerden gerçekten güvenli midir?”

İşte Apple’ın söyledikleri

“2005’in sonunda, PC’ler için bilinen 114.000 virüs vardı. Yalnızca Mart 2006’da Windows’a karşı 850 yeni tehdit tespit edildi. Mac için Sıfır. İnternete bağlı hiçbir bilgisayar saldırılara karşı %100 bağışık olmayacakken, Mac OS X, PC’ler için normların ötesine geçen üstün bir UNIX temeli ve güvenlik özellikleriyle Mac’in temiz sağlık durumunu korumasına yardımcı oldu. Bir Mac aldığınızda, yalnızca coşkunuz bulaşıcıdır.”

Hala emin değil? Her ikisinde de Virüsler üzerinde hızlı bir arama yapın Elma ve Microsoft.

Kavramları açıklamaya çalışırken analojileri kullanmayı her zaman severim, anlaşılması daha kolaydır. PC-Mac Virüs karşılaştırma benzetmem şu şekildedir:

  • Virüs bir kişi tarafından temsil edilecektir.
  • Bilgisayar platformu Şehirler tarafından temsil edilecektir, bu durumda PC için Seattle ve Mac için Vancouver kullanacağız.
  • Tüm Virüslerin kirli işlerini yapmak için talimatlara ihtiyacı vardır, bu durumda bu talimatları temsil etmek için bir Şehir yol haritası kullanacağız.

Bu nedenle, Seattle yol haritasında zarar verici talimatlar seti ile donanmış bir PC Virüsüyseniz ve bir şekilde kendinizi Vancouver’da bulursanız, herhangi bir hasar bulmanın veya veremenin hiçbir yolu olmadan gerçek bir şekilde kaybolursunuz, çünkü basit bir nedenden dolayı. hasarı nerede veya nasıl yapacağını biliyor musun?

Üstelik, Vancouver için doğru yol haritasına sahip olsanız bile, Mac OS X’in Unix tabanlı olduğu için beklemediğiniz bir yerde ağır bir güvenlik gücüyle karşılaşırsınız, Unix, göze batmayan ancak güvenli güvenlik önlemleri ile bilinir.

Tipik bir Virüsün en iyi örneği, bir e-postada gizlenen veya bir Web Sitesinden indirilen ve zararsız bir Görüntü veya Fotoğraf olduğunu düşündüğünüz Virüs olabilir. Bir PC’de bilmeden tıklayabilirsin ve gerisini biliyorsun… Mac’te ilk savunma seviyesi Safari (Apple’ın Web tarayıcısı) olacaktır, Safari varsayılan olarak Virüs kılığında Görüntüler/Fotoğraflar konusunda sizi uyarır ve hatta tıklayacak kadar ileri giderseniz, bir “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmeniz istenecektir. Bunun nedeni, bir Virüsün en fazla zarar verebileceği alanlara erişmek için Yönetici kimlik doğrulamasına ihtiyaç duymasıdır.

Yani “Mac’iniz Virüslere karşı gerçekten güvenli mi?” Mac’ler mevcut en güvenli sistemlerden biridir ve Virüs yazılımı kullanmadığımı, herhangi bir Mac’te hiç Virüs almadığımı ve 10 yılı aşkın bir süredir Mac kullandığımı söyleyerek bunu destekleyeceğim. Tavsiye ettiğim şey, bir çeşit Yedekleme Sistemi kullanmanızdır, bir Yedekleme Sistemi kullanarak kendinizi yalnızca Virüslerden korumakla kalmaz, aynı zamanda: İnsan hatası, sabit disk arızası, hırsızlık, su veya yangın hasarı ve olası yolların tüm çeşitleri. çok önemli bilgisayar verilerinizi kaybedebilir.

İşte Bilgisayarınızı, PC’nizi veya Mac’inizi Neden Yedeklemeniz gerektiğini kapsayan bir Makale!

Yedekleme – Yedekleme – Yedekleme

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.