Bowling Ekipmanınızın Bakımı Nasıl Yapılır?

Bowling ekipmanlarınızın bakımı

Zor kazanılan kuruşlarınızı bowling ekipmanına harcadıysanız, ona nasıl bakacağınızı öğrenmek iyi bir fikirdir. Bu sadece mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda daha uzun süre iyi durumda kalmasını sağlayacak ve hatta bowling oyununuzu iyileştirebilir.

Pahalı olabilir ve geri kalanımızın biraz sevgiye ihtiyacı olduğu gibi. Bowling ekipmanınızla ilgili bazı TLC’ler uzun bir yol kat edebilir. İşte bowling çantaları, ayakkabılar ve aksesuarlar dahil olmak üzere onlara nasıl bakılacağı…

Bowling topunuzun bakımı

Bowling topu şeritleri bir yağ tabakasına sahiptir. Bu yağ, kulvarı korur ve topların daha iyi kıvrılmasına yardımcı olur. Topunuzu biraz cila ve yumuşak bir havluyla ovalamak kir, yağ, cila veya diğer yabancı cisimleri temizleyecektir. Topunuz kadar sağlam ve dayanıklı bir şeyin çok yüksek veya çok düşük sıcaklıklardan etkilenebileceğini bilmek sizi şaşırtabilir.

Bu nedenle, topunuzun bakımını yaparken güneşte bırakmadığınızdan emin olun. 80F’nin üzerindeki sıcaklıklar topunuzu çarpabilir ve işe yaramaz hale getirebilir. Benzer şekilde, çok soğuksa topunuz donabilir! Bunun hafif toplarda ağır olanlardan daha olası olduğunu unutmayın.

Performans, bowling toplarıyla ilgili her şeydir, bu nedenle görünüşte masum bir çizik bile performansını etkileyebilir. Bu yüzden topunuzun bakımı çok önemlidir. Topunuz çizilirse veya yüzeyinde ezik varsa, bir bowling salonu sizin için onu yeniden yüzeye çıkarabilmelidir.

Bowling ayakkabılarınızın bakımı

Bowling ayakkabılarınızın bakımını düzgün bir şekilde yapmanız, performansınızın etkilenmemesini sağlayacaktır. Örneğin, sürgülü ayakkabınızın tabanını temizlemek, işini daha uzun süre yapmasını sağlayacaktır, bu yüzden bowling ekipmanınıza nasıl düzgün bakacağınızı öğrenmelisiniz. Sürgülü ayakkabınızda herhangi bir kalıntı veya başka bir kir varsa, kaydığı kadar iyi kaymayabilir.

Sadece biraz ılık su ve hafif deterjan hile yapmalı. Diğer ayakkabılarda olduğu gibi, deriyi işlemek için ayakkabı cilası veya temizleyici kullanmak isteyebilirsiniz. Tabanlarınız daha iyi günler gördüyse, en yakın bowling mağazasında ayakkabılarınızı yeniden taban yaptırabilirsiniz.

Ayakkabılar çok dayanıklıdır ve uzun yıllar dayanmalıdır, ancak bu küçük numaralar kullanarak bowling ayakkabılarınızın bakımını yapmanız, ayakkabılarınızın daha uzun süre iyi durumda kalmasını ve performansınızı etkilememesini sağlayacaktır.

Diğer bowling ekipmanlarınızın bakımı

Bowling ekipmanınıza nasıl bakacağınıza gelince, onu temiz tutmaktır. Bowling çantaları, ayakkabılar ve eldivenler biraz sabunlu suyla temizlenebilir. Ne de olsa, topunuzu sevgiyle parlatıp daha sonra temizlediğiniz kirle dolu kirli bir bowling torbasına koymanın bir anlamı yok.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.