Çalışma Zamanı Hatası 483’ü Düzeltme Adımları

Çalışma Zamanı Hatası 438, Microsoft Office program paketi içinde “Visual Basic Macros” kullandığınızda gösterilen bir hatadır. Bu hata, programınız çalışırken oluşur, bu nedenle “çalışma zamanı” hatası olarak bilinir ve sorunu onarmak için basit bir dizi adım izlenerek düzeltilebilir.

Bu hata için görünen hata mesajı aşağıdaki gibidir:


Çalışma zamanı hatası ‘438’:

Nesne bu özelliği veya yöntemi desteklemiyor

Bu hatayı düzeltmek için yapmanız gereken ilk şey Microsoft Words Eklenti Eklentisini bilgisayarınızdan kaldırmaktır. Bu eklenti, bilgisayarınızda bulunmayabileceğiniz Office içindeki çeşitli özellikleri sürekli olarak kullanmaya çalıştığı için gördüğünüz hataya neden olur. Bu özellik herhangi bir hataya neden olmadan bilgisayarınızı kullanabilmenizi sağlamak için, bu eklentiyi kaldırabilmeniz ve Office’in mümkün olduğunca sorunsuz ve güvenilir bir şekilde çalışmasına izin vermeniz çok önemlidir.

Bunu yaptıktan sonra, hiçbir parçasının Çalışma Zamanı Hatası 483’e neden olmadığından emin olmak için Windows’u güncellemelisiniz ve bilgisayarınızın mümkün olduğunca sorunsuz ve etkili bir şekilde çalışmasına izin vermelisiniz. Daha spesifik olarak, Microsoft Fix-It #50356patch, bilgisayarınızın içinde sıklıkla görünmesine neden olan çeşitli sorunları onararak çalışma zamanı 483 hatasını düzeltmelidir.

Bunun da ötesinde, bu hatayı düzeltmek için bir ‘kayıt defteri temizleyici’ programı kullanmanız önerilir. Kayıt defteri temizleyicileri, sisteminizdeki büyük bir veritabanı olan ‘kayıt defteri’ adı verilen Windows bölümünü taramak için tasarlanmış programlardır. Windows’un bu bölümü, bilgisayarınızın en önemli bölümlerinden biridir, ancak aynı zamanda sorunların en büyük nedenlerinden biridir. Sorun şu ki, bu veritabanı PC’nizdeki tüm programların ayarlarını sakladığından, sürekli olarak o kadar çok kullanılıyor ki, Windows’un kafası karışıyor ve birçok bölümünü yanlış şekilde kaydediyor. Bu, kayıt defterinin hasar görmesine ve bozulmasına neden olarak sisteminizin ihtiyaç duyduğu dosyaları okuyamamasına neden olur. Bu, Çalışma Zamanı Hatası 483 de dahil olmak üzere her türlü hataya neden olur. Neyse ki, bu hatayı, kayıt defteri içindeki olası zarar görmüş tüm ayarları düzeltmek için bir kayıt defteri temizleyicisi kullanarak düzeltebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.