Çekim Yasasının İşinize Yaramasını Sağlayın – NLP (Nöro-Dilsel Programlama) ile

Çekim Yasası materyalindeki sırları denediniz ve sizin için işe yaramadığını gördünüz mü? Daha fazla para, daha iyi bir iş, başarı vb. tezahür ettirmek için olumlu olumlamaları sadakatle denediniz, ancak sonuç alamadınız mı? NLP, blokelerinizin ve takıldığınız durumların cevabı olabilir. NLP kolaylaştırma, sizi istediğiniz şeyden alıkoyan bilinçaltınızdaki gizli inançları keşfetmenize yardımcı olur. NLP teknikleri, olumsuz inançları sizin yararınıza çalışacak olumlu inançlara dönüştürmenize yardımcı olur.

Neuro-Linguistic Programming’in değişime yönelik üretken yaklaşımı, NLP’yi diğer kişisel gelişim ve terapi yöntemlerinden ayırır. NLP eğitimi, bir kişinin inanılmaz derecede kısa sürede büyük bir değişiklik yapmasına yardımcı olabilecek belirli becerileri öğretir. Bu beceriler, kişisel veya profesyonel hayatınızın tüm yönlerine uygulanabilir.

Ne mümkün? İşte hayatınızın NLP’den faydalanabilecek birkaç alanı:

• İşyerinde daha etkili iletişim kurun

• Daha akıllı bir müzakereci olun

• Bir keder sorununu çözün

• Optimum ağırlığı koruyun

• Sizi başarıdan alıkoyan inançları değiştirin

• Kaygı ve depresyondan uzak olun

• Korkuları ve fobileri ortadan kaldırın

• İçinizdeki çocuğu geçmiş travmalardan, acı verici anılardan ve korkulardan arındırın

NLP sayesinde yeni farkındalığınız genelleşir ve aslında mümkün olan her şekilde daha etkili olursunuz.

NLP nasıl çalışır?

NLP, iç ve dış dünyamızı oluşturan görüntüleri, sesleri ve duyguları çok kesin terimlerle tanımlar. ‘Nöro’, zihni ve zihinsel yaşamımızı nasıl düzenlediğimizi ifade eder. ‘Linguistik’ dil, onu nasıl kullandığımız ve bizi nasıl etkilediği ile ilgilidir. ‘Programlama’, tekrarlayan davranış dizilerimiz ve amaçla nasıl hareket ettiğimizle ilgilidir. Dolayısıyla, bir deneyim dilsel ve nörolojik seviyelerde düzenlendiğinde – deneyiminizin yapısını değiştirmenize ve kendi beyninizi çalıştırmanıza izin veren prosedürler ve teknikler yaratılabilir. Programlama olarak anılır, ancak gerçekte kişinin eski veya modası geçmiş bilinçaltı programlarını yeniden programlamasıdır.

NLP eğitimlerinde terapötik hipnoz öğretilir. Beyin, kişi uykuya dalmak üzereyken ve sabah ilk uyandığında tekrar Teta dalga modellerine girer. Teta’ya meditatif durumlarda ve hipnozda da ulaşılabilir. Teta programlanabilir bir zihin durumudur ve hipnozun bir kişinin değişmesine yardımcı olmak için bu kadar iyi çalışmasının nedeni.

Hücre biyoloğu ve yazarı Bruce Lipton’a göre, beyin, doğumdan altı yaşına kadar çocuğun uyanık olduğu gün boyunca Theta Dalga Modeli içindedir. Çocukluk teta beyin kalıpları hakkında bilinmesi gereken önemli olan şey, kişinin duyduğu veya yetişkin bakıcılardan söylediği her şeyin çocuğun bilinçaltına programlanmış olmasıdır. Örneğin: Çocuğa sürekli “kötü” olduğu söylenirse, bu çocuğun gerçeği olur. Hayatın ilerleyen dönemlerinde bu program, kişinin özgüveninin düşük olmasına ve nedenini anlayamamasına neden olur. Bir NLP uygulayıcısı, yetişkin benliğinin eski programla acı çeken iç çocuğu keşfetmesini nasıl kolaylaştıracağını bilir: “Ben kötüyüm, bu yüzden değersizim” ve benlik hakkında olumlu bir inanca dönüştürmek. Bu, hataları olan yeniden programlama yazılımına çok benzer.

NLP, insanların kişisel ve profesyonel değişim yaratmalarına yardımcı olmak için birçok mükemmel tekniğe ve sayısız araca sahiptir. Süreçler zarif, güçlü ve her zaman pratiktir. Gerçekten olmayı arzu ettiğiniz kişiden daha fazlası olmak için düşüncenizi ve davranışınızı nasıl geliştireceğinizi ve geliştireceğinizi keşfetmenin benzersiz bir yoludur.

NLP, kişisel güçlü yönlerinizi ve yaşamınızda neyin iyi ve doğru olduğunu geliştirdiğinden, güçlendirici ve zenginleştiricidir. NLP, hem işte hem de bireysel olarak sınırlamalarınızı aşmanıza yardımcı olur. İnsanların daha mutlu, daha üretken ve daha tatmin edici bir yaşam sürmelerine yardımcı olmanın bir yoludur.

NLP kapalı bir sistem değildir. Yetenekli NLP Uygulayıcılarının yeni uygulamalar oluşturmasına ve geliştirmesine olanak tanıyan yaratıcı ve açık uçludur. Örneğin, bu yazar rüya araştırmalarında bir kariyere başladı, biraz sonra NLP okudu ve daha sonra NLP ile rüya çalışmasını hiç kimsenin yapmadığı şekilde birleştirdi.

NLP Uygulayıcıları, danışanlarıyla yaptıkları çalışmalara başka etkili terapiler eklemeye teşvik edilir. Çok sayıda NLP Uygulayıcısı şimdi EFT’yi (Duygusal Özgürlük Tekniği), şamanist uygulamaları ve hipnoterapiyi benimsedi ve bu yöntemleri müşteri çalışmalarında NLP ile birleştirdi.

NLP müdahalesi kaç seans sürer?

Çoğu durumda, NLP kişisel dönüşümü etkilemek için hızlı bir şekilde çalışır. Bir NLP Usta Uygulayıcısı ile çalışan bir müşteri, bir ila birkaç seansta olumlu değişikliklere sahip olabilir. Ciddi sorunlar, dört ila on iki seans arasında biraz daha uzun sürebilir. Yine de, bu, müşterinin yıllarca gelmesini sağlayan diğer geleneksel terapilerle karşılaştırıldığında, zamanlama kovasında bir düşüş.

NLP’nin kökenleri

NLP, 1970’lerin başında, Santa Cruz’daki California Üniversitesi’nde, dilbilim profesörü John Grinder ve matematikçi/bilgisayar bilimcisi Richard Bandler’ın insan mükemmelliğini modelleme çalışmasıyla başladı. İnsan davranışının işleyişine olan merakları, onları terapi alanında, özellikle hipnoterapist Milton Erikson; Virginia Satir, (Aile Terapisinin kurucusu); ve Fritz Perls, (Gestalt Terapisinin kurucusu).

Bandler ve Grinder mükemmelliğe odaklanıyordu. Sonuç alan, performans gösteren insanlarda beynin nasıl çalıştığını bilmek istediler. Bu insanların yaptıklarını söylediklerinden çok ne yaptıklarını incelediler ve onları bu kadar etkili yapan şeyin ne olduğunu tespit edebildiler. Kısa süre sonra, bu terapi uzmanlarının nasıl “mucizevi” sonuçlar ortaya çıkarabildiklerini gösteren sistemik modeller ortaya çıktı.

Bandler ve Grinder, dikkatle inceledikleri uzmanların modellerini kopyalayan modeller geliştirdiler. Modeller NLP için erken yapı haline geldi. Zaman içinde ikili, iş ve spor da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda uzmanlar üzerinde çalışarak “mükemmellik çalışmasına” dayalı daha fazla model geliştirmelerine olanak sağladı.

1970’lerden bu yana, Bandler ve Grinder’ın ilk çalışmaları, kısa süre sonra mükemmel NLP eğitmenleri tarafından takip edildi: Robert Dilts, Steve ve Connirae Andreas, Tim Hallbom, Suzi Smith ve diğer profesyoneller, bugün olduğu gibi NLP alanına dönüştü.

İş, terapi, eğitim, sağlık, müzakere, ebeveynlik, kişisel gelişim, satış, yaratıcılık, motivasyon, sunum becerileri ve bütünsel şifa meslekleri gibi birçok alanda uygulanabilir hale getiren alana değerli katkılar ve yetenekli katkılar katılmıştır.

Daha fazlasını nasıl öğrenirim? Bir NLP Uygulayıcısını nasıl bulabilirim?

NLP, NLP uygulamaları hakkında yaygın olarak bulunan çok sayıda kitap, ses ve video kaseti ile uluslararası kapsamdadır. NLP’deki en yeni gelişmeleri kaydeden birkaç dergi var. Şu anda dünya çapında NLP öğreten 150’den fazla eğitim merkezi ve enstitü var. NLP eğitim merkezleri için Google Araması yapılabilir. Yazarın kendi sitesinde de bir listesi var.

NLP Uygulayıcılarını kontrol ederken, Sertifikalı birini bulduğunuzdan emin olun. Usta NLP uygulayıcısı. Bu, uygulayıcının kapsamlı bir eğitim aldığından emin olmanızı sağlar. Kimlik ve referanslar isteyin.

Rüya Programlama için Teta Beyin Dalgası Modelleri

Daha önce belirtildiği gibi, kişi uykuya dalmadan hemen önce Theta Beyin Dalga Modeline yerleşir. Rüya programlamanın bu şekilde çalışmasının nedeni budur. Uykuya dalmadan hemen önce – teta’nın beyin modelindeyken – belirli bir rüya türünü soruyorsunuz. Bu, rüya isteğinizin cevaplanacağını garanti eder.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.