WhatsApp

WhatsApp, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarının mobil cihazlarının internet bağlantısı aracılığıyla arkadaşlarıyla ve sevdikleriyle ücretsiz mesajlaşmalarına olanak sağlayan dünyanın en popüler mobil uygulamalarından bir tanesidir.

İnanılmaz derecede başarılı olan bu uygulama sayesinde GSM şirketlerinin neredeyse MMS mesaj olayını bitirmiştir.   WhatsApp ile resim, video, müzik vb. ses dosyaları göndermek mümkün. Aynı zamanda chat şeklinde yazışmada yapabiliyorsunuz.

Piyasaya ilk sürüldüğü günden itibaren, zamanının en popüler iletişim yollarından bir tanesi olan SMS’e rakip olan ve günden güne SMS’i öldüren WhatsApp, günümüzde o kadar popüler hale geldi ki neredeyse her mobil kullanıcı tarafından akıllı telefonları üzerinde kullanılmakta.  WeChat, Tango, Viber, LINE, Snapchat  gibi birçok ücretsiz mesajlaşma programı’da whatsapp’dan sonra türemiştir. Ancan WhatsApp kalitesini şuana kadar yakalayan bir program yoktur!.

whatsapp

whatsapp

Uygulamayı ilk kez telefonunuz üzerine kurduğunuz zaman kişisel telefon numaranızı size ait özel bir kullanıcı hesabı olarak tanımlamaktadır ve kişi listeniz üzerinde yer alan tüm arkadaşlarınızı denetleyerek, aralarında WhatsApp kullananları otomatik olarak WhatsApp kişi listenize eklemektedir. Bu sayede uygulamayı ilk kez kuruyor olsanız bile zahmetsizce WhatsApp kullanan tüm arkadaşlarınızı bulabilir ve hemen mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Bahsetmiş olduğumuz tüm bu güzel özelliklerin dışında kişi listeniz üzerinde yer alan arkadaşlarınızın en son ne zaman aktif olarak WhatsApp‘ı kullandığını görebilir veya onlara göndermiş olduğunuz mesajların arkadaşlarınız tarafından okunup okunmadığını takip edebilirsiniz. Eğer kişisel gizliliğinize önem veriyorsanız bu özelliği kapatma şansına da sahip olduğunuzu bilmelisiniz.

WhatsApp andorid uygulamaların yanında bir çok s60 telefon içinde desteklenmektedir.  İndirme işlemi için WhatsApp Türkiye sayfasını ziyaret etmeniz ve telefonunuz için uygun olan alandan download etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir