Cheesecake Nasıl Onarılır – Bir Sorun Giderme Kılavuzu

Bir cheesecake nispeten sorunsuz olmalıdır, ancak bazen problemler ortaya çıkabilir. Yıllar boyunca bize şu sorular soruldu.

“Kabuğum için kırıntılar yapmanın en kolay yolu nedir?”

Pek çok insan mutfak robotu kullanır; biz uğraşmıyoruz. Ağır hizmet tipi bir fermuarlı plastik torba kullanıyoruz ve krakerleri veya kurabiyeleri birer birer oklava ile birkaç defa eziyoruz. Plastik poşeti bir sonraki kabuk için saklıyoruz. Acelemiz varsa, krakerleri ezmek yerine paketlenmiş graham kraker kırıntıları kullanırız.

“Peynirli kekimde topaklar var. Bunları nasıl önleyebilirim?”

Büyük olasılıkla topaklar, hamurunuzdaki krem ​​peynir küreciklerindendir. Diğer malzemeleri eklemeden önce krem ​​peynir ve toz şekeri tamamen karışana kadar çırpın. Şeker kristalleri, globülleri parçalayarak krem ​​peyniri kesecektir. Fırının sıcağında, şeker herhangi bir parçayı parçalayarak daha da eriyecektir.

Tarifiniz beyaz veya koyu çikolata gerektiriyorsa, topaklar çikolata olabilir. Çikolata, soğuk hamura karıştırıldığında katılaşır ve topaklar oluşturur. Bunu önlemek için, erittiğiniz çikolatanın erime noktasının çok üzerinde sıcak olduğundan emin olun. Mikseriniz çalışırken sıcak çikolatayı hamurun üzerine gezdirin. Çikolata daha sıcakken, kurmadan önce dağılacaktır.

“Cheesecake’imi tarifte belirtilen sürede pişiriyorum ve ortası hala yumuşak. Neyi yanlış yapıyorum?”

Muhtemelen yanlış bir şey yapmıyorsun. Tariflerdeki pişirme süreleri her zaman tahminidir ve fırınınızdaki sıcaklıktan (kalibre edilmiş sıcaklıklar nadiren doğrudur), hamurun derinliğinden, tepsinin açık veya koyu olup olmadığından (koyu tavalar daha hızlı pişirilir), hamurunuzun ne kadar soğuk olduğundan etkilenebilir. , ve diğer faktörler. Zaman konusunda endişelenmeyin ve bitene kadar pişirin. (Bir sonraki soruya bakın.)

“Cheesecake’imin ne zaman yapıldığını nasıl anlarım?”

Üç yol var. Cheesecake’i hafifçe sallayabilirsiniz. Sadece merkez hala sallanıyorsa, yapılır. Bu çok kesin değil ama pratik yaparak bu yöntemle iyi olabilirsiniz.

En yaygın yol, hamura merkezden yaklaşık bir inç uzakta bir bıçak saplamaktır. Yapılırsa temiz çıkacaktır.

Bir cheesecake’in ne zaman yapıldığını anlamanın en kesin yolu, anında okunan bir termometre kullanmaktır. Sondayı cheesecake’in ortasına yapıştırın ve ne yazdığına bakın. İç sıcaklık 170 dereceye ulaştığında bir cheesecake yapılır. İşte o zaman yumurtalardaki proteinler pıhtılaşır.

“Cheesecake’imin çatlamasını nasıl durdurabilirim?”

Çatlaksız bir cheesecake, başarının nihai ölçüsü gibi görünüyor. Olmamalı. Bir çatlak tadı etkilemez. Pek çok cheesecake’in üstü doldurulur ve tepesi çatlakları kapatır.

Çatlakların birkaç nedeni olabilir:

– Dolguya çok fazla hava girmesi çatlaklara neden olabilir.

– Çok fazla pişirme süresi dolguyu fazla pişirecektir ve çatlakların yaygın bir nedenidir.

– Düzensiz pişirme bir neden olabilir. Hafif ölçülü, yansıtıcı kaplar kullanıyorsanız, daha ağır ölçülü, koyu renkli kaplara geçmeyi düşünün.

– Çok yüksek ısı çatlamaya neden olabilir. 350 derece yerine 325 derecede pişirmeyi düşünün.

– Cheesecake’iniz çok hızlı soğursa çatlaklar oluşabilir. Cheesecake’inizin bir taslakta soğumasına izin vermeyin.

Dolgusunda nişasta bulunan cheesecake’ler çatlamaya daha az eğilimlidir.

“Cheesecake’imi servis etmeye çalıştığımda kabuklarım parçalanıyor. Neyi yanlış yapıyorum?”

Kırıntıları bir arada tutan harç görevi gören tereyağıdır. Tereyağı kırıntılarla iyice karıştırılmalıdır. Yeterli tereyağı olmalı, kabuk başına en az dört yemek kaşığı. Karışım sıkı bir basınçla sıkıştırılmalıdır. Tabanı sıkıştırmak ve yanlara bastırmak için bir hamur tokmak veya ağır kupa kullanıyoruz.

Cheesecake’inizi daima soğuk olarak kesin ve servis yapın. Bu şekilde tereyağı katı olur. Cheesecake çok ısınırsa, tereyağı erir ve kabuk parçalanır.

Bir kabuk pişirmek gerekli değildir, ancak kabuğu bir arada tutma eğilimindedir. Şeker pişirme sırasında erir ve soğuyup sertleştiğinde her şeyi yerinde tutma eğilimindedir.

“Peynirli kekimi keserken dilimleri hep berbat ediyorum. Bir peynirli keki kesmenin en iyi yolu nedir?”

Doğru bıçağı, keskin, ince ağızlı bıçağı kullanın. Doldurma ve kırıntılar tırtıklara yapışma eğiliminde olduğundan tırtıklı bir bıçak kullanmayın.

Bıçağı mümkün olduğunca az sürükleyerek aşağı doğru bastırarak kesin. Her kesimden sonra, cheesecake’i dilimleyen temiz bir bıçağınız olacak şekilde bıçağı yıkayın ve kurulayın.

“Dilimlerim tabana yapışmış gibi görünüyor ve onları çıkarmak zor. Dilimlerimi düzgün bir şekilde çıkarmanın kolay bir yolu var mı?”

Tava tabanından dilimleri kaydırmanın kolay bir yolu var. Islak bir mutfak havlusunu mikrodalgada ısıtın. Havluyu tezgahın üzerine koyun ve cheesecake’i doğrudan sıcak havlunun üzerine koyun. Birkaç dakika içinde ısı tereyağını tabana karşı yumuşatacak ve dilimler kolayca kayacaktır.

Pürüzsüz tabanlı yaylı bir tavaya sahip olmanıza yardımcı olur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.