Çocuğunuzun Oyun Çadırını Nasıl Temiz Tutarsınız

Çevrimiçi satın aldığınız oyun çadırlarının çoğu güçlü ve dayanıklı olsa da, bu onların kirlenmeyeceği anlamına gelmez. Çocuğunuzun oyun çadırını her kurduğunuzda, her zaman toz ve lekelerle kaplanmaya mahkumdur; ve onları dışarıya kurduğunuzda, özellikle sert havalarda çamur ve lekelerle kaplanmaları çok olasıdır. Bu nedenle çocuğunuzun oyun çadırını her zaman yanınızda bulundurmanızda fayda var.

Çadırı katlamadan ve çantasına veya taşıma çantasına koymadan önce daima temizleyin. Paketlemeden önce temizlik bir seçenek değilse, mümkün olan en kısa sürede çadırı tekrar kurun. Bir çadırı temizlemenin en iyi yolu, ayakta durmaktır, çünkü yıkıldığında temizlenmesi daha zor ve kuruması daha zor olacaktır.

Satılan oyun çadırlarının çoğu, su geçirmez, leke tutmaz ve küflenmeye karşı dayanıklı olmaları için özel kimyasallarla işlenir. Bu nedenle, yıkanmaları kesinlikle gerekli veya tavsiye edilmez. Çadırı yıkamak, su geçirmez kaplamasını bozabilir ve bozabilir. Çocuğunuzun düz çadırı normal iç mekan kullanımından dolayı tozlu ve kirliyse, onu temizlemenin en iyi yolu bir fırça ve elektrikli süpürge kullanmaktır. Çadırı sallayın ve mümkün olduğunca fazla kiri fırçalayın veya süpürün. Kalan kiri çıkarmak için küçük, el tipi bir elektrikli süpürge kullanın.

Çocuğunuzun oyun çadırında leke varsa daha derin bir temizlik yapmanız tavsiye edilir. Deterjan içermeyen bir temizleyici seçin ve mümkünse özellikle çadır ve benzeri malzemeleri temizlemek için üretilmiş olanını kullanın. Temizleyiciyi şişede belirtilen miktarda suyla karıştırın.

Çadırı temizlemek için deterjan kullanılması tavsiye edilmez çünkü kimyasalları oyun çadırının sahip olabileceği özel kaplamaları bozabilir. İyice duruladıktan sonra, tüm temizleyicinin çıkarıldığından emin olmak için çadırı son kez hortumlayın. Paketlemeden önce tamamen kuruttuğunuzdan emin olun.

Çocuğunuzun oyun çadırında küf varsa, ondan kurtulmak için daha güçlü bir şeye ihtiyacınız olacaktır. Yarım bardak su ve yarım bardak sirke hile yapacaktır – temizlenmesi gereken alanın boyutuna bağlı olarak çadırın üzerine püskürtün veya çadırı karışıma batırın. Bir süre ıslattıktan sonra kalıbı bir fırça ile ovalayın ve çadırı iyice durulayın. Yine, saklamadan önce tamamen kuruttuğunuzdan emin olun.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.