Çocuklar İçin Doğru Sigorta Poliçesi Nasıl Seçilir?

Sigorta poliçeleri söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç tane var. Diğer birçok kategori arasında hayat sigortası poliçeleri, emeklilik poliçeleri, yatırım poliçeleri, vadeli poliçeler bulunmaktadır. Her politikanın sayılacak özellikleri, amaçları ve faydaları vardır. Böyle bir politika kategorisi, çocuk politikalarıdır.

Herkes çocuklarının parlak ve finansal olarak güvenli bir geleceğe sahip olmasını ister. Bunun için ebeveynler yıllarca biriktirme ve çok çalışma eğilimindedir. Hemen hemen her şeyin maliyeti sürekli arttığından, üniversite ücretlerini ve hatta evlilik masraflarını ödemek için uygun kaynaklara sahip olmak önemlidir. Bu nedenle, iyi bir çocuk sigortası poliçesine yatırım yapmayı düşünmeniz gerekir.

Çocuğun geleceğini zamanında yardımlarla güvence altına almaya yardımcı olmak için tasarlanmış çeşitli sigorta poliçeleri vardır.

Ancak birkaç politika olduğu için doğru olanı bulmak biraz zor olabilir. Her zaman uzmanlardan ve sigorta bilgisine sahip kişilerden yardım alınmalıdır.

İşte akılda tutulması gereken bazı şeyler:

Erken başla

Birçoğu, çocukları geldikten sonra geleceğini planlamak için belirli bir süre bekleme hatasına düşme eğilimindedir. Yaşam ve eğitim maliyeti zamanla önemli ölçüde arttığı için bu bir hata olabilir. Çocuk, 18 yaşını doldurduğu zaman korpusu ayarlamak için gelir gelmez bir sigorta poliçesine yatırım yapmayı düşünmelidir. Bu, daha uzun bir süre verecek ve böylece prim tutarının ve faydaların buna göre yönetilmesine yardımcı olacaktır.

Yaş ve gereksinimler

Hangi terimin seçileceğine karar verecek olan şey, çocuğun yaşına ve gelecekteki gereksinimlerine göre olmalıdır. Bazı planlar evlilik planları, diğerleri ise pahalı öğrenim ücretlerini desteklemek için dönem planları ve eğitim planları anlamına gelir. Alıcı, herhangi bir poliçe seçmeden önce, çocuğun geleceğinin kesin şartını tebeşirlemelidir.

Prim ve dönem

Artık her poliçenin bir vadesi olacak. Buna yine çocuğun yaşı dikkate alınarak karar verilmelidir. Her poliçenin, poliçenin sona ereceği bir vade yaşı vardır. Vade ne kadar uzun olursa, prim ödemesi de o kadar uzun olacaktır. Ancak daha uzun vadeli olmak genellikle daha iyi faydalar sağlar. Ayrıca, poliçenin ayakta kalması için düzenli aralıklarla ödeyebileceğiniz primi de göz önünde bulundurmak gerekir. Ayrıca, prim ödeme şekillerine önceden karar verilmelidir.

feragat faydaları

Birçok plan, sigortacının ek bir ücret karşılığında poliçeye feragat avantajları eklemesine izin verme eğilimindedir. Bu prim feragat avantajları, poliçe süresi boyunca meydana gelebilecek herhangi bir aksilik durumunda oldukça faydalıdır. Feragat uyarınca, sigortacıya bir şey olursa lehtarın prim ödemesi gerekmeyecektir.

Sigorta poliçeleri daima gelecekteki gereksinimlere, finansmanın karşılanabilirliğine ve yatırım iştahına göre satın alınmalıdır. Herhangi bir sigorta poliçesi seçerken risk faktörlerini ve enflasyon faktörünü de dikkate almak gerekir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.