Daha Fazla Kitap Nasıl Satılır

Kitap yazarak para kazanmak istiyorsanız kitap satışlarınızın yıllarca devam etmesini sağlamalısınız.

Ancak soru, bunu nasıl yapacaksınız? Gelecek yıllarda kitaplarınızın kopyalarını satmaya devam edebileceğinizden nasıl emin olabilirsiniz?

Cevap basit.

Okuyucularınızın okumak isteyeceği daha fazla kitap yazmalısınız.

Ve kurgu ya da kurgu dışı yazıyor olmanız önemli değil. Sana vereceğim tavsiye her ikisi için de işe yarıyor.

Yapmanız gereken sadece bir kitap yazmak değil, bir dizi kitap yazmak. Bu şekilde, biri kitabınızı okuduktan sonra daha fazlası için geri gelebilir.

Yapmanız gereken ilk şey, dizinizi planlamak. O zaman yazdığınız her kitap kendi içinde eksiksiz bir kitap olmalıdır (tatmin edici bir sona veya sonuca ihtiyaç duyar) ve ayrıca okuyucularınızı daha fazlası için aç tutması gerekir.

Kurgu yazarsanız, tıpkı Harry Potter romanlarının yaptığı gibi, bir dizi kitaba bölünmüş devam eden bir destan yazmak kolaydır. Her biri başlı başına bir kitaptı, ama aynı zamanda, üç ana karakterin hikayesi, birbirini izleyen her kitapta onlar için farklı sorunlar ortaya çıktıkça devam etti.

Kurgu dışı yazıyorsanız, hepsi aynı konuya dayalı bir dizi kitap yazmanız gerekir. Örneğin, köpekler hakkında yazmak istiyorsanız, büyük bir genel kitap yazabilir veya onu köpek sağlığı, köpek eğitimi, yetiştirme, yavru köpek bakma, tımar etme, gösterme vb. hakkında daha ayrıntılı kitaplara bölebilirsiniz.

Bu şekilde, okuyucunuzun köpeği yavrudan yetişkine büyüdükçe, ona nasıl bakılacağına dair kitaplar almaya devam edebilir. Ve eğer başladıkları kitaplardan biriyse ve diğer kitaplarınızın reklamını her birinin arkasına yaptıysanız, o zaman aynı yazara bağlı kalma ihtimalleri yüksektir.

Ve bu kurgu ile aynı. Okuyucularınız ana karakterlerinizi tanıdıktan ve beğendikten sonra onlar hakkında daha fazla okumak isteyeceklerdir. Veya farklı karakterler hakkında ama aynı yerde, orada kalan insanları öldürmeye çalışan perili bir ev ya da zombilerle ilgili bir dizi korku kitabı ya da bir dizi Batı romanı ya da aşk kitabı gibi yazabilirsiniz.

Bir kez düşünmeye ve fikir aramaya başladığınızda, ne bulabildiğinize şaşıracaksınız.

Ama önemli olan, yazdığınız her kitabı yazmaya, yayınlamaya ve pazarlamaya devam etmektir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.