Dijital Pazarlama Stratejiniz Neden SEO Olmadan Çalışmaz?

Dijital pazarlama, ürün ve hizmetleri pazarlamak ve reklamını yapmak için dijital kanalları kullanma sürecidir. Bu çabalar, hedef kitlenin ilgisini çekmek ve bunu satış fırsatlarına dönüştürmek için kullanılır.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motoru pazarlaması (SEM), içerik pazarlaması, influencer pazarlaması, içerik otomasyonu, kampanya pazarlaması, e-ticaret pazarlaması, sosyal medya pazarlaması, e-posta doğrudan pazarlaması, e-kitaplar, optik diskler ve oyunlar, vb., dijital pazarlamanın bazı örnekleridir.

Ancak, bu makale özellikle SEO’nun önemini tartışacaktır.

Arama motoru optimizasyonu veya SEO, bir web sitesinin arama motoru sonuçlarındaki sıralamasını artırmak için kabul edilen teknikleri kullanma uygulamasıdır. Bu uygulama, bir web sitesinin doğal arama sonuçlarından daha fazla trafik almasını sağlar.

Not: Arama motorlarından trafik almak için ücretli reklamlar kullanmak gibi yöntemler, reklamlar arama sonuçlarının “doğal” bir parçası olmadığı için SEO’nun bir parçası değildir. Bu tür yöntemler SEM kapsamına girer.

Aşağıda, SEO’nun web siteniz için neden önemli olduğunu açıklayan üç neden vereceğim.

1) SEO, bir işletmenin sahip olduğu en etkili satış aracına odaklanır.

Bir işletmenin sahip olduğu en etkili satış aracı nedir? Senin internet siten!

Her zaman açıktır – haftada 7 gün, yılda 365 gün ve asla hastalık izni istemez veya işe geç gelmez. Satışları, olası satışları ve katılımları herhangi bir güçlük çekmeden çeker. Web siteniz “mükemmel çalışanınız”dır, çünkü birden çok görevi etkin bir şekilde yerine getirir ve aynı anda binlerce potansiyel müşteriyle ilgilenir.

Arama motoru optimizasyonu, hedef kitlenizin dikkatini çeker ve onu “mükemmel çalışanınız”a yönlendirir.

2) SEO, insanların web sitenizi bulmasını sağlar

Kitlenizle çevrimiçi olarak ilk temas noktanız web sitenizdir. Ancak, insanlar onu bulamazsa, web siteniz var olmayan kadar iyidir.

SEO’nun web siteniz için gerekli olmasının bir başka nedeni de, web sitenizde oynadığı roldür. dijital Pazarlama.

Google ketumluğuyla ünlüdür, bu nedenle en son istatistikleri bilmiyoruz. Ancak 2012’de bu imparatorluk günde 3 milyar sorgu aldığını duyurdu! Bu, ayda 90 milyar veya yılda 1,1 trilyon arama demektir!

Bu yüzden SEO’yu kendi sorumluluğunuzda görmezden gelin.

SEO, işletmenizin bulunmasını, fark edilmesini ve sevilmesini sağlar.

3) SEO güvenilirlik oluşturur

SEO, markanızı daha güçlü, daha tanınır hale getirebilir ve viralliğini artırabilir. Hedefiniz, insanlar işletmenizle alakalı bir anahtar kelime için Google’da arama yaptığında web sitenizin sonuçların en üstünde görünmesi olmalıdır.

Bu hedefe ulaşabilirseniz, potansiyel müşterileriniz otomatik olarak web sitenizin aradıkları en iyi ürün veya hizmeti tanıttığına inanacaktır.

Bugünlerde herkes sadece “Google’lıyor”. Web siteniz sonuç listesinin en üstünde görüntüleniyorsa, güvenilirliğiniz önemli ölçüde artacaktır.

Tabii ki SEO’nun önemi hakkında yukarıda tartışılan nedenlerden çok daha fazlası var. Tıpkı dijital pazarlamanın SEO’dan çok daha fazlası olduğu gibi. Bununla birlikte, bu makale konuya yardımcı bir giriş niteliğindedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.