Dolabınızı Nasıl Temizlersiniz

Dolabınızı temizlemek, çok sık yapılmaması gereken bir şeydir. Biz kadınlar, bir etkinlik için kıyafet ihtiyacı, kızlarla ilgili bir şey veya boş zamanlarla ilgili bir şey ve stresli olduğunuzda yapacak bir şey gibi birçok farklı durum için alışverişe gideriz… Perakende tedavisi’. Şimdi tüm bu alışverişleri yapacaksak dolaplarımızda yer açmamız gerekiyor (özellikle trendlerin sürekli değişmesi ve tüm kıyafetlerimizi gerektiği kadar giymiyoruz). Bugünün gönderisinde dolabınızı temizlemenin en iyi yolunu, nelerden kurtulmanız ve nelerden kurtulmamanız gerektiğini, aradaki birkaç ipucunu ve püf noktalarını ve artık istemediğiniz kıyafetlerle ne yapmanız gerektiğini anlatacağım. Kemerlerinizi bağlayın, uzun bir yolculuk olacak!
Dolaplarımızı temizlerken yaptığımız en yaygın hatalar temel şeylerden kurtulmaktır. Bu, yapmamayı öğrenmemiz gereken bir şey. Basit bir beyaz tişörte bakıyoruz ve çok basit olduğu için yer kapladığını varsayıyoruz. Şey… yanılıyorsun. Gardırobumuz söz konusu olduğunda temel kıyafetler en önemlisidir çünkü onu her şeyle giyebiliriz. Temel giyim eşyaları, sevimli kıyafetlerimizi yapmamıza ve onları birbirine bağlamamıza yardımcı olan şeylerdir. Ayrıca, tembel hissettiğimizde beyaz tişörtümüzü ve sahip olduğumuz onuncu siyah taytımızı atabilir ve buna bir gün diyebiliriz! Bir başka notta “temel” dediğimde, çok temel şeylerden değil, ceketlerin altında veya dışarısı daha soğukken kullandığımız eşyalardan da bahsediyorum. Kaplumbağa boyunlarını, atletleri, uzun kollu tişörtleri ve hatta eşarpları saklamak harika. Birden fazla kaplumbağa boynu gerekli değil gibi görünse de, bunlar kışın harika çalıştıkları içindir. Küçük bir not, bir süre sonra iç çamaşırının değiştirilmesi gerekiyor. Ben şahsen yılda en az iki kez iç çamaşırını değiştiririm. Eğer bir çift çok iyi durumdaysa, tutmakta bir sakınca yoktur, ancak tutmaya değmeyecek ve onları atıp değiştirmek için birkaç çift olacaktır. Ayakkabılara gelince, daha uzun bir raf ömrüne sahipler. Örneğin, siyah bir çift pompalı topuklu ayakkabıyı tutmak iyidir çünkü birçok farklı kıyafetle uyumludurlar, oysa 2 inçlik bir platforma sahip peep-toe ayakkabılar atmak iyidir çünkü bunları mümkün olduğunca giymekten kaçınmak istersiniz.
Pek çok eşyadan kurtulmak söz konusu olduğunda, hangilerini atacağınıza karar vermek zorlaşıyor. En yaygın olarak, kurtulduklarımız, kopyalarımız olanlardır ve bu kötü bir şey değildir. Kurtulmaktan kaçınmak istediklerimiz kot pantolonlar ve basic parçalar. Aslında kurtulmak istediklerimiz, aynı renkten birden fazla beyaz düğmeli gömleklerimiz. En azından bir, iki hatta üçüne binin (eğer bir iş kadını değilseniz söylemeliyim). Ayrıca dolabınızın arkasında duran ve son birkaç yılda üç kez giydiğiniz kıyafetlerin de gitmesi gerekiyor. Aslında sandığınızdan daha değerli yer kaplıyor ve eğer giymediyseniz de ihtiyacınız yok! Hatırlanması gereken bir başka iyi ipucu da, tekrar eski haline dönmesini umduğunuz şeyleri saklamamaktır. Örneğin bandajlı elbiseler… onlardan kurtulun. Asla tarzlarına geri dönmemeliler! Ayrıca, her düğünde veya kokteylde giydiğiniz bir elbiseniz varsa, onu atıp yenisiyle değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir. Bunun gibi etkinliklere özel bir kıyafetinizin olması sorun değil, ancak birkaç yıl sonra (veya iki veya üç düğün), güncellenmiş yeni bir kıyafet almanın zamanı geldi. Son olarak, giyerken kendinizi iyi hissetmenize neden olmayan giysilere tutunarak atılmalıdır. Neden kendini güvende ve güzel hissettirmeyen kıyafetler giyiyorsun? Bunu yapmak için hiçbir sebep yok. Artık gereksiz kıyafetlerden kurtulduğunuza göre, dolabınızı daha iyi kıyafetlerle doldurmak için daha fazla alanınız var!
Artık gardırobunuzu temizlediğinize göre, giysilerle bir sonraki adımda ne yapacağınız konusunda birkaç seçeneğiniz var. İlk olarak, favori seçimim olan onları bağışlayabilirsiniz. Eşyaları Goodwill veya The Salvation Army’e götürmek herkesin kendini iyi hissetmesini sağlar. Bu mağazalara kıyafet götürmenin en iyi yanı, eğer giysiler zarar görürse veya satılacak kadar iyi değilse, onları geri dönüştürerek yeni tekstillere ve hatta yalıtıma dönüştürmeleridir. Başka bir seçenek, onları ihtiyacı olabilecek arkadaşlara sunmaktır. Son seçenek, iyi durumda olan kıyafetleri Plato’nun Dolabı gibi bir mağazaya satmaktır. Platon’un Dolabı, aldıkları giysilerde biraz katıdır çünkü delikli, yırtık, yırtık, lekeli vb. giysileri kabul etmezler. Ancak kabul ettikleri giysiler, her zaman bir artı olan nakit teklif edilecektir.
Artık hangi eşyalardan kurtulmanız, hangi eşyalardan kurtulmanız gerektiğini ve yanında bulundurmadığınız kıyafetlerle ne yapmanız gerektiğini bildiğinize göre… gardırobunuzu temizlemek çok daha kolay olmalı! Dolabınızı temizlemek aslında hem tedavi edici hem de eğlenceli olabilir. En sevdiğiniz müziği açın ve organize ederken şarkı söyleyin. Uzun süredir sahip olduğunuz, duygusal veya ihtiyacınız olacağını düşündüğünüz (ama pek de değil) kıyafetlerden kurtulmanın zor olduğunu biliyorum. Kıyafetleri düzenlerken ve fırlatırken, daha şık ve daha fazla kullanılacak yeni kıyafetler için daha fazla yer bıraktığını bilin! Umarım bu yardımcı olmuştur! İyi şanslar moda tutkunları.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.