Driver nasıl yüklenir (Resimli Anlatım)

Genel olarak driver yüklemenin 2 şekli vardır. Driver yüklemenin birinci yolunu şöyle anlatabilirsiz. Örneğin bir ekran kartı sürücüsü yükleyeceksiniz. Ati marka bir ekran kartı. Öncelikle sürücüsünü yükleyeceğiniz kartın modelini öğrenin. Modeli öğrendikten sonra üretici firmanın sitesine girip siteden kart modelini seçip sürücüsünü indirebilirsiniz. Genellikle üretici sitelerinde install yani setup şeklinde olur . Setup şeklinde ise setup çalıştırılır ve yükleme sonunda sürücü otomatik yüklenir. Şayet indirdiğiniz sürücünün setup’ı yoksa Şuan anlatacağım yolda 2.ci yükleme şeklidir. Bilgisayarım (şağ tıklayın)- Yönet- Aygıt Yöneticisi

Bu bölüme geldiğinizde bilgisyarın tüm aygıtları listelenir. Sürücüsü olmayan veya doğru yüklenmemiş olanların üzerinde sarı soru işareti ve ünlem olur. Sarı simgeli yüklenmemiş olan kartın üzerinde sağa tıklayın.

Sürücü güncelleştir –  hayır bukez değil – Listeden veya belirli bir konumdan yükle

Bu sayfada yalnızca ” Arama şu konumuda içersin ” işaretli olsun. Daha sonra gözat a tıklayıp sürücünün olduğu klasörü bulun. Eğer seçtiğiniz sürücü klasörü doğru ise tamam butonu aktif olacaktır. Aktif olduktan sonra tamam a tıklayın.

Tamam dediğinizden sonra klasör içinde otomatik olarak driver’ı arar. Bulduğu taktirde driver’ı otomatik yükler. Ve Ekrana aşağıdaki ileti çıkar. Aşağıdaki pencere ekrana geldiğinde devam et e tıklayın.

Yükleme sonra bilgisayarınızı kapatıp açın. Daha sonra ;

Bilgisayarım (şağ tıklayın)- Yönet- Aygıt Yöneticisi sayfasına girin. Girdiğinizde daha önce sarı simgeli olan bölümün sarı simgesi gitmiş normale dönmüşse sürücünüz doğru yüklenmiştir demektir.

Aşağıdaki resim doğru yüklenilmiş driverlar görülmektedir.

Umarım yukarıdaki anladım driver nasıl yüklenir – sürücü nasıl yüklerim gibi sorunlarınıza yaznıt olmuştur.

5 thoughts on “Driver nasıl yüklenir (Resimli Anlatım)”

  1. biz uygulamayı ındrıdık de nasıl kurcaz yani nasıl etkinleşmiş olcak lütfen yardımmmm

  2. her şey iyi güzel de bnm aygıt yöneticimde diğer aygıtlar görünmüyo oraya kadar her şey tamam. windows 7 kurdum ses gelmiyor forumlarda yazan her yolu denedim yok abi tık demiyo yardımcı olursanız çok sevinrm =)

  3. Ya cok tsk ler de hani su sürücü secme bölümünde siz F:\|C100 felan yazmıssınız ben orada neyi secicem veya ne yazıcam bi yardım pls .

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.