Sürekli internet bağlantınız mı kopuyor?

internet bağlantısı kopmasıKendi yaşadığım sorun hakkında yazmak istedim Sürekli internet bağlantım kopuyordu yeni modem aldım, notebook için wirelles kartı aldım, telekom’ u arayıp defalarca arıza bildiriminde bulundum, her defasında hattımı farklı farklı noktalardan kontrol ettiler, bulunduğum bölgenin internet için en iyi yer olduğunu, bağlantı hızımın mükemmel olduğunu söylediler yani ne yaptıysam sorunu çözememiştim. Ancak son 1 aylık test sonucunda internet bağlantım normale döndü diyebilirim.

ÇÖZÜM
Windows 7 işletim sistemi kullanıyordum. Tüm HDDleri biçimlendirerek işletim sistemimi yeniden kurdum. Evimin her odasında bir telefon pirizi vardı ve ben bir odada telefonu diğer bir odada da modemi takılı olarak kullanıyordum. Sonrasında iki cihazıda bir odada birleştirdim ve splitter ile kablo dağılımlarını yaptım (bu şekilde ayrı ayrı bağlamada kesinlikle internet bağlantısında sorun yaşanıyor, mutlaka telefon splitterı ile dağıtım yapılmalı).

Bu aşama sonrasında 1 aydır internet bağlantım günde 1 defa ya düşüyor ya düşmüyor 🙂 Bizler, birer webtasarımcısı olarak interneti yoğun bir şekilde kullanıyoruz yani bizde hiç internet bağlantısı düşmeme gibi birşey sözkonusu olamaz ancak bu demek değilki 5dk da bir internet bağlantımız düşsün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir