MSN 9.0′ı indirmek için …

Bir çok özelliği yenilenen MSN 9.0 sürümün adım adım kurulumu… Windows Live Messenger 9 Beta, Windows Live Writer, Windows Live Photo Gallery gibi araçların tamamını bulunduran bir yükleyici mevcut. Öncelikle bu yükleyici indirmemiz gerekiyor. Aslına bakarsanız, bu yükleyici de kendini yenilemiş ve görüntü olarak daha çekici hale gelmiş.

1. Adım: Kuruluma Başlayın

Windows Live kurulum dosyasını indirdiğinizde şaşırabilirsiniz. Çünkü inen dosya, sadece 990 KB. Tüm bu saydığımız uygulamaların bu kadar küçük dosya içerisine sığması biraz zor. Bu merakınız, kurulum dosyasını çalıştırdığınızda gitmiş olacak. Ekran görüntüsünde izlediğiniz gibi, uygulamaların asıl kurulum dosyaları web üzerinden Microsoft sunucularına erişilerek indirilecek.

2. Adım: Neler Yüklenecek?

İndirilme aşamasına geçmeden önce, ihtiyacınız olan Windows Live servislerini buradan seçebiliyorsunuz. Yüklemek istediğiniz uygulamanın hemen yanındaki onay kutusunu tıklamanız yeterli. Aşağıda ise “Messenger Beta” ve “Writer Beta” yazan bir alan göreceksiniz. Bunun anlamı; “Listelenen yazılımlar sizde yüklü, ama güncellenecek” demek. “Install” butonuna basarak devam edelim.

3. Adım: Çalışan Yazılımlar

Kuruluma sağlıklı bir şekilde devam edebilmek için, o anda çalışan Windows Live uygulamalarını kapamanız gerekiyor. Bizim yaptığımız denemede MSN açıkken bu kuruluma devam etmedi. O nedenle, açık olan Windows Live yazılımlarını kapatın ve “Contunie” butonuna basarak devam edin

4. Adım: İndiriliyor

Seçtiğiniz uygulamaların sayısına ve internet bağlantısına göre biraz zaman alacak olan bu adımda, kurulum dosyaları indiriliyor. 8 Megabit’lik bağlantı bulunan bilgisayarımızda bu işlem 3 dakikaya yakın bir zaman aldı.

5. Adım: Bunları Seçmeyin

Yazılımların indirme işlemi bittikten sonra Microsoft, kendi servislerini kullandırmak için size bazı seçenekler sunacak. Bu seçenekler işaretli kalırsa; varsayılan arama motoru, açılış sayfası gibi önemli yerlerde Microsoft hizmetleri çıkacak. Arama konusunda Google dururken Microsoft’a uzanmak şu zamanda pek tavsiye edilmeyen bir durum. O nedenle bu seçenekleri boş bırakın ve “Contunie” butonuna tıklayın.

6. Adım: Kurulum Başlıyor

İndirilen dosyaların kurulumu da bu aşamadan itibaren başlıyor. İndirme işleminde bir süre beklemiştik. Can sıkıcı bekleme işlemi, kurulumda neredeyse yok denecek kadar az zaman alıyor. Bu süre içerisinde, işaretlediğimiz tüm Windows Live hizmetleri de sistemimize dahil ediliyor. Kurulum işleminin bitimiyle beraber “Close” butonuna tıklayarak yeni servisleri denemeye başlayabilirsiniz.

7. Adım: En Yeni MSN

Merakla beklediğimiz yazılımlardan biri, MSN’in yeni sürümü. Bu sürümün hangi yeni özellikleri getireceğini daha önceki makalemizde yayınlamıştık. Buraya tıklayarak, bu özelliklerin neler olduğunu görebilirsiniz.

8. Adım: MSN Bekletebilir

Windows Live Messenger 9′un beta sürümü yüklendikten sonra yeni görünümüyle karşınıza gelecektir. E-posta hesabınızı ve parolanızı yazdıktan sonra “Sign-in” butonuna tıkladığınızda sizi bir süre bekletiyor. Bunun nedeni, daha önceki yapının da değiştirilmesi.

9. Adım: Restart!

Tüm bu servislerin yüklenmesi, işletim sisteminizin önemli bileşenlerinin de güncellenmesi anlamına geliyor. Windows Vista, bu aşamadan sonra sizden bir yeniden başlatma istiyor. Dilerseniz, heyecanınızı yitirmeden bu servisleri incelemek için yeniden başlatma olayını biraz erteleyebilirsiniz.

10. Adım: Yeni Movie Maker

En az MSN kadar değişen bir başka uygulama da Windows Movie Maker. Çok daha basit ve estetik bir arabirimle bizi karşılayan video düzenleme yazılımı ile kolayca videolar oluşturabiliyor veya olan videolarınızı düzenleyebiliyorsunuz.

11. Adım: Diğer Yenilikler

Windows Live Writer: Blog’unuza, tarayıcıya ihtiyaç duymadan yazı eklemenizi sağlayan araç. Hemen hemen bütün popüler blog’ları destekliyor.

Windows Live Mail: Eski Outlook Express’in güçlendirilmiş ve hızlandırılmış hali. Görüntüsü de son derece şık.

Windows Live Photo Gallery: Bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları izleyip, temel bazı düzenlemeler yaparak, web üzerinde saklayabileceğiniz galeriler oluşturmanızı sağlayan yazılım.

Windows Live Toolbar: Size zaman kazandıran uygulamalara tek tıklamada götüren araç çubuğu.

Family Safety Beta: Aileleri, internetin ve bilgisayarın zararlı içeriğinden uzak tutmaya yarayan uygulama.

Windows Live Outlook Connector: Outlook yazılımları arasında iletişim kurmayaı sağlayan araç.

Kaynak: shiftdelete.net-Bugün


MSN 9.0 BETA SÜRÜMÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

MSN 9.0′ı indirmek için …” Yorumlar

  1. oyunlari

    thank you so much for this info oyunlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir