En İyi Dizüstü Bilgisayar Fiyatları Nasıl Bulunur?

Son beş yılda teknoloji çağında hızlı bir büyüme görüldü. İş adamları, öğrenciler, profesörler, ev hanımları ve yaşlılar dizüstü bilgisayarları farklı nedenlerle kullanıyor.

Dizüstü bilgisayarım en iyi arkadaşım. En iyi eğlence kaynağıdır. Bu yüzden, en iyi dizüstü bilgisayar fırsatlarını almanıza yardımcı olmak için bu makaleyi yazıyorum. Bir dizüstü bilgisayar satın alırken, mümkün olan en ucuz fiyata en iyi özellikleri ararsınız. Kimse daha iyi bir şey için fazladan 500$ harcamak istemez. Daha fazla ilerlemek için en iyi özelliklere ihtiyacımız var. Aksi takdirde, eski dizüstü bilgisayarlarımızla iyiyiz.

2015 İçin En İyi Dizüstü Bilgisayar Özellikleri

1. Yüksek Ekran Çözünürlüğü

2015, yüksek çözünürlüklü ekran elde etmek için en iyi yıl. Oldukça düşük bir fiyata satın alabilirsiniz. 1920*1080 piksel ekran, iş görevlerinizi yerine getirmek ve film izlemek için yeterince iyidir.

2. Dokunmatik Ekran

Dokunmatik ekran da iyi bir seçenek. 300$ harcayacaksanız neden dokunmatik ekranlı laptop almıyorsunuz. Windows 7 ve 8’in dokunmatik ekranla çok iyi çalışmadığı söylendi. Bunun için Windows 10 kullanmalısınız. Dokunmatik ekran seçeneği iyi bir seçenek ve yeni bir dizüstü bilgisayar satın alan herkese tavsiye edeceğim.

3. 2’si 1 arada bilgisayar

Bu özellik, farklı nedenlerle dizüstü bilgisayar kullanan kişiler için en iyi sonucu verir. Ben bir girişimciyim ama dizüstü bilgisayarda film izlemeyi seviyorum. Çalışırken klavye ve dokunmatik yüzey iyi ama en sevdiğim programları izlerken ondan kurtulmak istiyorum. Bunu yapmanın en iyi yolu 2’si 1 arada PC satın almaktır.

4. RealSense Kamera

Cep telefonumun ve tabletimin çok iyi bir kamerası var. O zaman neden web kameram için aynı kaliteyi elde edemiyorum? Bu yıl realsense kameralı birçok laptop göreceksiniz. Bu kameralar size bazı harika özelliklerle birlikte yüksek kaliteli fotoğraflar sunar. Bir sonraki dizüstü bilgisayarı satın almak için bir realsense kamera arayın.

5. Windows 8.1 ve Windows 10

Yeni bir dizüstü bilgisayar alırken daha iyi bir işletim sistemi arayacağım. Windows 8.1, insanlar için bazı zorluklar yaratıyor. Ancak, hızlı performansın büyük bir avantaj olduğu konusunda ısrar etmeliyim. Windows 8.1 satın alırsanız, Windows 10’a ücretsiz yükseltme alabilirsiniz.

6. Dizüstü bilgisayar ekran boyutu

Küçük bir dizüstü bilgisayar (11-12 inç) satın alırsanız, küçük bir klavye alırsınız. Bir sonraki kategori ekran boyutuna (13-15 inç) sahiptir. Bu dizüstü bilgisayarlar genel kullanım için en iyi sonucu verir. Tüm önemli özelliklere sahip eksiksiz bir klavye alacaksınız. Son kategori büyük ekrandır. Bu kategori (17-18 inç) ekran boyutuna sahiptir. Bu dizüstü bilgisayar, tıpkı geleneksel masaüstü bilgisayarınız gibi çalışacaktır. Oyun dizüstü bilgisayarları genellikle bu ekran boyutuna sahiptir.

7. Fiyat Aralığı

İyi! Fiyat, iyi bir dizüstü bilgisayarın harika bir özelliği değildir. 480$’a bir dizüstü bilgisayar almak istiyorsanız şu harika özellikleri bekleyebilirsiniz:

500GB Sabit disk

4 GB RAM

15-17 inç ekran. (Dokunmatik ekran da alabilirsiniz)

Windows 8

7-9 saat pil ömrü.

Web kamerası/Bluetooth

Amacınızı bilmek önemlidir. Yeni dizüstü bilgisayarınızla ne yapmayı planlıyorsunuz? Genel bir dizüstü bilgisayara mı ihtiyacınız var? Yaratıcı tasarımcılar ve iş profesyonellerinin farklı gereksinimleri vardır. Ne pahasına olursa olsun gereksinimlerinizi gözden kaçırmayın. Dizüstü bilgisayarım günde 16 saat açık. Bu yüzden, maksimum pil ömrüne sahip bir dizüstü bilgisayara ihtiyacım var. Planların neler? Dizüstü bilgisayarları nadiren mi kullanıyorsunuz yoksa ikincil bir cihaz olarak mı kullanıyorsunuz?

Şu anda piyasada Windows, MAC ve Chrome olmak üzere üç popüler İşletim sistemimiz var. MAC dizüstü bilgisayarlar pahalıdır ve nadiren 500$’dan bir tane alırsınız. Bana seçimini ver. Cevabı küçük bir kağıda yazın. Artık tüm gereksinimleri biliyorsunuz ve en iyi dizüstü bilgisayar teklifini almaya hazırsınız.

Teşekkürler.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.