Flash Bellek Format Atma “Disk Yazma Korumalı” Hatası Çözümü

Flash belleği biçimlendirme hatası alanların dikkatine !

Uzun süredir bilgisayar sorunları bölümüne bir şeyler yazmıyordum, ancak dün karşılaştığım bir sorun bu durumu değiştirdi. 32 GB toshiba marka bir flash belleğim var ve bir türlü format atamıyorum. Denemediğim yöntem kalmamıştı. Birçok program ve yöntem denedim, sadece linux pc elimin altında olmadığı için linux üzerinde deneme yapmadım.

Flash bellekteki dosyaların okuyabiliyorum, ancak silemiyorum, diski formatlayamıyorum. İçerisindeki dosyaları tek tek silmeyi denediğimde sildiğim dosya f5 yaptığımda tekrar yerine geliyor. Olayın virüsten kaynaklandığını düşünerek farklı 4-5 bilgisayarda denedim hepsinde de flash belleğe format atamadım.

Flash belleğin içerisine girip yeni klasör oluşturmayı denediğimde 0x8000ffff hata kodu alıyorum. Toshiba ile iletişime geçtim ve herhangi bir çözüm öneremiyorlar…

flash bellek format

ÇÖZÜM

Flash belleğinizi çöpe atmayınız, %99 formatlayıp yeniden kullanılabilir hale getirebiliriz. Basit bir program yazdık. Flash belleğe low format atıyor. 3-5 dk sonra flash belleğiniz hazır durumda.

Programı şuan satmayı düşünmüyoruz…

Kısa bir süreliğine, flash bellek ile ilgili aldığı hatayı ve kullandığı programları ama sorununu halen çözemediğini detaylıca konu altında yazan arkadaşlara programı mail yolu ile göndereceğiz.

Böylece flash bellek ile ilgili format sorunumuzu da çözmüş olduk.

4 thoughts on “Flash Bellek Format Atma “Disk Yazma Korumalı” Hatası Çözümü”

  1. pardon mail yoluyla göndereceğinizi görmemişim.. benim 32 gb toshiba usb belleğim disk yazmaya karşı korumalı ve dolu görünüyor.. aslında içide boş. hiçbir şey yapamıyorum.. format atılmıyor, hiçbir dosya kopyalanamıyor vs..

  2. Bağzı programlarda format attıktan sonra (kii hemen hemen %99unda format atmak imkansız) flash belleği çıkartıp taktıktan sonra yine format istediğini birkaç yerde okudum. Bizim yazdığımız program ile bu sorunu çözdük. Bir defa formatladıktan sonra flash bellek daha hata vermiyor normal kullanıma devam edebiliyorsunuz. Şuana kadar 32 gb üstü 25 flash bellek test edildi. Bu belleklerin bir çoğu sitemiz ziyaretçilerinin bizim adresimize gönderdiği flash belleklerdir.

    %100 ücretsiz destek için almış olduğunuz hatayı ve denediğiniz başarısız olduğunuz yöntemleri yazmanız yeterli. Biz o belleği fabrika ayarlarında formatlayabiliriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.