Galaga Arcade Oyununun Nasıl Oynanacağının Sırları Burada Açıklanıyor "Sonsuza kadar"

1. Aşama 1’de, tüm düşman böceklerin (arılar ve kelebekler) tek bir atış yapmadan uçup kendilerini havada toplamasına izin verin. Böcekler herhangi bir bomba atmayacağı veya geminize çarpmadığı için uzay geminizi ekranın ortasına yerleştirebilirsiniz.

2. Tüm düşman böcekleri dışarı çıktığında, birinci ve ikinci sıranın en solundaki iki böceği not edin (bu durumda arılardır ve mavi renklidirler).

3. Böcekler uçarak geminize çarpmaya veya bomba atmaya çalışır. 2. adımda bahsedilen iki arı dışında kalan böcekleri vurabilirsiniz.

4. Böceklerin geri kalanı vurulduğunda, geminizi stratejik olarak ekranın sol köşesine yerleştirin. Zamanı not edin.

5. İki arı dışarı çıkıp ekrana geri dönmeye devam edecek. Yaklaşık 10 dakika bu işlemin devam etmesine izin verin. 10 dakikalık bekleme süresi boyunca dikkatli olmanız ve geminize herhangi bir bombanın çarpmasına izin vermemeniz gerekir. Ekranın sol tarafından iki arıya ait olmayan bir bomba çıkabilir. Vurulduktan sonra, sinir bozucu olabilecek 10 dakika daha beklemeniz gerekir.

6. Yaklaşık 10 dakika sonra iki arının bombalarını atmayı bıraktığını fark edeceksiniz. Tüm bombalarını gerçekten düşürdüklerini doğrulamak için üç kez daha dışarı çıkıp ekrana uçmalarına izin verin.

7. İki arının daha fazla bomba atmadığından emin olduktan sonra onları vurabilir ve 2. aşamaya geçebilirsiniz.

8. 2. aşamadan itibaren tüm böcekler bomba atmayacak. Bu, böceklerin geminize çarpmasına izin vermemeniz koşuluyla, oyunu olabildiğince uzun süre oynamanıza izin verecektir. Tecrübelerime dayanarak, arcade ekranı bulanıklaşana kadar saatlerce sahne 200’e kadar oynamayı başardım. Bu, çok para biriktirmeme yardımcı oldu. Önceden bu stratejiyi uygulamasaydım oyunum en fazla 25. aşamada sona erecekti.

9. Geminizin ele geçirilmesine izin vererek bu teknikten yararlanın. Gemiyi geri aldığınızda, yan yana iki geminiz olacak. Bu, bonus aşamalarında mükemmel bir puan almanıza yardımcı olacaktır. İki gemi ile her aşamayı daha hızlı da geçebilirsiniz. İşte karşınızda, bu oyunun nasıl “sonsuza kadar” oynanacağına dair sırlar ortaya çıktı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.