Gerilmiş Kulaklarınızın Kokmasını Nasıl Önlersiniz?

Kulak germe, Afrika, Avrupa gibi ülkelerde ve en son Kuzey Amerika ve Avrupa’da patlayan ülkelerde yüzlerce yıldır yerli halk tarafından çeşitli ritüeller için uygulanmaktadır. Kulak germe, esasen kulak memesindeki iyileşmiş bir deliği genişletmek ve delinmiş deliğe bir tıkaç veya tünel yerleştirmektir. Kulaklarınızı uzatmayı seçmek, piercinginize gereken özeni gösterme konusunda size kişisel bir sorumluluk verir. Yaygın olarak kulak peyniri olarak bilinen kokmuş kulak tıkaçları, gerilmiş kulak memesinin içinde oluşan ve tıkaç üzerinde toplanan ölü deri hücrelerinden kaynaklanır. Kulak peyniri, ölü deri hücreleri ile şampuan/sabun ürünlerinin bir araya gelerek iğrenç ve kokulu bir akıntı oluşturmasıdır. Bu olduğunda, kulaklarınızı bu korkunç kokudan kurtarmak için aşağıdaki adımları atmanız gerekecek.

Adım 1- Fişlerinizi Temizleme

Fişlerinizi çıkarın ve ılık suyla bir lavaboda dikkatlice yıkayın. Her tarafı yıkamak için yumuşak sıvı sabun kullanın ve mücevherleri iyice temizleyin. Bittiğinde, kurutmak ve kapalı tutmak için bir kağıt havlu kullanın. Yeniden kontaminasyon oluşabileceğinden, duşta veya lavaboda bırakmadığınızdan emin olun. Ahşap gibi organik tıkaçlar için JoJoba gibi özel yağlar özel malzemelerin düzgün şekilde temizlenmesine yardımcı olabilir.

Adım 2- Kulak Memelerini Temizleme

Önce iki elinizi ılık suyla köpürtün ve antibakteriyel sabunla temizleyin. Ardından dairesel bir hareketle, gerilmiş lobunuzun içini ovmak için bir parmağınızı kullanın. Kulak memesindeki tüm ölü deri hücrelerini bol anti bakteriyel sabun ve su ile ovalayıp temizlediğinizden emin olun. Loblarınız parmağınız için yeterince büyük değilse, içini temizlemek için bir Q-ucu kullanmayı deneyin. Bakterilerin yakalanmasını önlemek için lobların içini ve dışını yeni, temiz bir kağıt havluyla tamamen kuruladığınızdan emin olun.

Adım 3- Fişlerinizi Yeniden Yerleştirin

Lobların içi temizlenip kurutulduktan sonra, tıkaçları hemen gerilen loblarınıza geri takın. Yakın zamanda temizlenen tıkaçlar ve kulak takıları, lavabo veya duşta havayla kuruturken bakterileri kolayca toplayabilir, bu nedenle bunu hızlı yapmak önemlidir. Piercinginizi çevreleyen kalan tüm suyu temiz bir bez veya kağıt havluyla silin. Tapaları yeniden takarken loblarınızın yağlanması gerekiyorsa, üzerlerine E vitamini yağıyla masaj yapmayı deneyin.

Alkol ve hidrojen peroksit gibi birçok temizlik maddesi, kulak delme ve esnetme için çok sert olmasını sağlayabilir. Piercingleri ve tapaları günde 1-2 kez ılık su ve iyotsuz deniz tuzu içeren hafif tuzlu su çözeltisine batırmanızı öneririz. Her gün yapılması kolay olan bu adımları takip etmek, kötü kokan kulakların uzamasını önleyebilir ve kulak peynirini durdurabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.