İflasa Nasıl Hazırlanılır

İflas birçok insan için yeni bir başlangıç ​​olarak görülüyor.

İflas, Anayasa’da belirgin bir şekilde belirtilmiştir. Amerika Birleşik Devletleri Anayasası’nın 1. Maddesi, 8. Kısmı, 4. Maddesi şunları sağlar:


Kongre, Amerika Birleşik Devletleri’nde İflaslar konusunda… tek tip Kanunlar… oluşturma yetkisine sahip olacaktır.

Borç/gelir oranı yüksek olanlar için iflas gerekli bir seçenektir. Ancak, ciddi sonuçlarla birlikte gelir. Krediniz 10 yıla kadar mahvolacak, işlem size en az 1-2.000$’a mal olacak ve borç verenler sizden çok bıkacak. Kendim bir İflas hukukçusu olarak, 10.000$’dan az borcu olan hiç kimsenin iflas başvurusunda bulunmasını tavsiye etmem. Borçlar, kredi raporunuzu bozmadan ödenebilir, müzakere edilebilir ve benzerleri! Bununla birlikte, kendinizi bir hacizin ortasında bulursanız veya sadece öngörülebilir bir kaçış yolu göremiyorsanız, iflas en iyi seçeneğiniz olabilir. Bu seçeneği düşünüyorsanız, bu 10 stratejiyi göz önünde bulundurun.

  1. Geç “Anlam testi”: Bekarsanız ve yılda 40.000 doların altında kazanıyorsanız, büyük olasılıkla 7. bölüm iflasına hak kazanacaksınız. Evliyseniz ve yıllık toplam geliriniz 80.000 dolardan azsa, büyük olasılıkla hak kazanacaksınız. Bazı çiftler, hane gelirlerini azaltmak için bir iflas süreci sırasında stratejik olarak ayrılık davası açarlar, ancak iflas mütevelli heyeti, bunun meşru bir ayrılık olduğundan emin olmak için yaşam durumunuzu araştıracaktır.

  2. Siparişleri Doldur genellikle alacaklının sizi mahkemeye götürmesini gerektiren bir borçludan mülkü geri almak için gereklidir. Tost makinesi, Televizyon gibi küçük eşyalar veya değeri 1000 dolardan az olan herhangi bir eşya, borçlu alacaklının blöfünü yapacak kadar cesursa, genellikle alıkonabilir. Replevin siparişleri paraya ve zamana mal olur. İflas avukatı olarak çalıştığım yıllarda, bir bin dolardan daha düşük bir değere sahip herhangi bir ürün için Replevin siparişi için herhangi bir alacaklı dosyası görmek son derece nadirdir.
  3. Güvenli bir kredi kartı edinirseniz ve küçük satın alımlar yaptıktan sonra hızlı bir şekilde öderseniz, iflastan sonra kredi puanları güçlendirilebilir.

  4. Eğlence (gerekli olmayan) öğeler için kasıtlı olarak borç biriktirmeyin ve ardından hemen iflas başvurusunda bulunmayın. 90 günden daha küçük borçların çoğu genellikle incelenir ve birçok iflas davasında “sahtekar” borçlar olarak kabul edilir.

  5. Bölüm 13 iflaslar evinizi haciz edilmekten kurtaracak, ancak size sadece birkaç ay kazandıracak. Bölüm 13 planınızda ödeme yapmazsanız, haciz süreci yeniden başlar.

  6. Bölüm 7 iflasları, ipotekleri ve otomobil kredilerini temizlemeyecektir. Bir “yeniden onaylama anlaşması” imzalamadığınız sürece, davanız tamamlandıktan sonra bu mülkleri geri vermeyi bekleyin.

  7. Yeniden onaylama anlaşmanızı avukatınızla müzakere edin veya daha iyisi, bir anlaşma imzalamaktan kaçının! Alacaklının ödemeleri eskisi gibi aynı oranda almaya devam edip etmeyeceğini görün. Çoğu zaman, alacaklılar, kendilerine fayda sağlamak için sizi daha yüksek oranlarla yeni bir anlaşmaya sokmaya çalışacaklardır.

  8. Nafaka ödenemez bir borçtur. Bununla birlikte, Bölüm 13 İflas başvurusunda bulunmak, çocuk nafakası borcunuzu yeniden düzenlemenize ve sizi ehliyetinizin askıya alınmasından kurtarmanıza yardımcı olabilir.

  9. Öğrenci Kredileri ve borçlu olunan Vergi borcu genellikle tahsil edilemez olarak kabul edilir. Bazı nadir durumlarda taburcu edilebilirler.

  10. Mahkemeye çık! Avukatınızdan e-postada bir bildirim almazsanız, onu arayın! Mahkeme tarihinizi kaçırmak büyük gecikmelere ve muhtemelen davanızın düşmesine neden olabilir. İflas başvurusunda bulunmadan önce, işvereninizden biraz zaman ayırmanız zorunludur. Hakim mazeretlerinizi umursamıyor. Eğer gelmezseniz, yeni bir mahkeme tarihi almak için avukatların, yardımcı avukatların ve mahkemelerin çok çalışması gerekir. Avukatınız ve yardımcı olan avukatlar, işlerini çok daha kolay hale getirdiğiniz için kesinlikle size teşekkür edeceklerdir!

Bunlar, Bölüm 7 ve Bölüm 13 davalarında iflas başvurusu yapmak söz konusu olduğunda sadece birkaç temel ipucudur. Başka sorularınız varsa. adresinden benimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Naliniglobalconsulting@yahoo.com

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.