İyi Bir Dizüstü Bilgisayarın Beş Özelliği

iPhone’lar ve tabletler her gün popüler hale geliyor. Arkadaşlarım her altı ayda bir cep telefonlarını değiştirirler. Bu cihazlar tasarım yapmak ve oyun oynamak için iyidir. Çevrimiçi bir üniversiteye gidiyorsam veya internet pazarlamacısıysam; iPhone kullanabilir miyim? Okuyucular, bir iPhone kullanarak bir iş yürütemeyeceğimi kabul edecekler. Ciddi bilgisayar mühendisleri hala bir masaüstü bilgisayarı tercih ediyor. İşinizi evinizden yürütüyorsanız; masaüstü bilgisayar almalısın. Ancak, dizüstü bilgisayarlar daha taşınabilir. İstediğiniz yere taşımanız kolay ve 6-10 saat pil yedeği alıyorsunuz.

Dizüstü bilgisayarlar ucuz oldukları ve pille çalışabildikleri için popüler hale geliyor. Sadece 100$-300$’a harika özelliklere sahip olabilirsiniz. Görev, uzun süreli kullanım için en iyi dizüstü bilgisayar özelliklerini seçmektir.

İşletim sistemi

Her zaman bir Windows dizüstü bilgisayar kullandım ve diğer platformlara aşina değilim. Mac dizüstü bilgisayarlar, Windows dizüstü bilgisayarlara kıyasla pahalıdır. Her platformun kendine has özellikleri vardır. Daha uyumlu olanı seçin. Chrome OS de iyi bir seçenektir ve pahalı değildir. Okuyucular Windows 7 ve 8 ile ilgili sorunlar bildirdiler. Windows’un en iyi işletim sistemi olduğuna ve bu sorunların yeni sürümle çözüleceğine inanıyorum. Bir Windows dizüstü bilgisayar satın alırsanız, Windows 10’a ücretsiz yükseltme alabilirsiniz.

Ekran Boyutu ve çözünürlük

Son altı ayda üç dizüstü bilgisayar değiştirdim. Bu yüzden bu makaleyi yazıyorum. Doğru ekran boyutunu almak çok önemlidir. Daha önce 17″ laptop kullanıyordum, şimdi 11″ ekranlı olanı kullanıyorum. Küçük LED ekran film izlemek için iyidir ancak belgeyi yazmak zordur. Görmeme zarar vermemesi için ciddi ayarlamalar yapmak zorunda kaldım.

Klavye ve Dokunmatik Yüzey

Klavyenin kalitesi sizi her şeyden çok etkileyecektir. Tuşlar arasındaki boşluğu kontrol edin ve ayrıca dokunmatik yüzeyi kontrol edin. Sorunsuz çalışıyor mu? Dizüstü bilgisayarıma bağlı bir kablosuz klavye kullanıyorum. Çoğu insan ekstra klavye veya fare kullanmaz. Tüm talimatları bu iki işaretleme cihazı aracılığıyla vereceksiniz. Doğru olanı seçtiğinizden emin olun.

Veri deposu

Piyasadaki çoğu dizüstü bilgisayarda 4 GB RAM bulunur. 2015 yılında laptop alacaksanız 8 GB RAM tercih edin. Harika çoklu görev özellikleri sunar. CPU hızı da önemli bir özelliktir. CPU hızından ödün vermeyin. En yeni CPU’yu mümkün olan en iyi hızda satın alın.

Geleneksel dizüstü bilgisayar VS 2’si 1 arada Dizüstü Bilgisayar

Dizüstü bilgisayarlar bağımsız tabletler olarak da çalışabilir. 2’si 1 arada bir özelliktir ve hangisini istediğinize karar vermelisiniz. Şahsen, dizüstü bilgisayarı iş amaçlı kullanıyorum ve geleneksel olanı kullanacağım. Yeni dizüstü bilgisayar nesline “Hibrit dizüstü bilgisayar” denir. Dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve tabletler tek bir ekranda birleştiriliyor. Meşgul insanlar için harika bir buluş.

Genel bir dizüstü bilgisayar kullanmayı planlıyorsanız, hibrit bir dizüstü bilgisayar satın alın. Aynı anda oyun oynayabilir, film izleyebilir ve iş görevlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer Önemli Özellikler:

1. Dizüstü bilgisayar pil ömrü

2. Dizüstü Bilgisayar Garantisi

3. Dizüstü Bilgisayar Adaptörü

4. Dizüstü bilgisayar servis merkezi

5.Renk ve Model

Güzel, makalenin tamamını okudunuz. Bu yazımızda laptop kategorilerinden bahsetmedik. Oyun dizüstü bilgisayarları, genel amaçlı dizüstü bilgisayarlardan daha verimli olmalıdır. Gereksinimlerinizi kağıda yazın ve satın alma işlemini dikkatli bir şekilde yapın. Bir sonrakini satın almadan önce dizüstü bilgisayarı en az 10-12 ay kullanacaksınız.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.