Kedi Kapısını Kullanmak veya İçeri Girmek İçin Bir Zil Çalmak İçin Kedileri Nasıl Eğitirsiniz?

Dışarıda bir kediniz varsa, kedileri bir kedi kapısı kullanmak için nasıl eğiteceğinizi veya içeri girmeye hazır olduklarını anlamak için zili nasıl çalacağınızı öğrenmeyi umabilirsiniz.

Kedilerimin dışarı çıkmasına izin verdiğimde meşgul olabileceğimi ve onları kontrol etmeyi unutabileceğimi fark ettim, bu yüzden içeri girmek için kapıda olduklarını bana bildirmelerinin bir yolunu buldum. Bir kedi kapısı için fazla soğuk olan bir bölgede yaşıyorum (kedi çöp kutusunun bulunduğu bodruma giden bir tane var) bu yüzden kapıyı açmam için bana işaret etmeleri için bir yol bulmayı seçtim, istediğimiz bir şey çünkü zaman zaman burada yaşadığımız aşırı soğuktan.

İşte kedilerinizi ne zaman içeri girmek istediklerini size bildirmek için eğitmenin çok basit bir yolu.

Sadece duyabileceğiniz kadar yüksek sesli küçük bir zil alın ve kapının hemen dışındaki bir ipten sallayın. Bunu kedinize defalarca gösterdiğinizden emin olun ve gerekirse kedilerinize hitap etmek için zile biraz kedi nanesi bile ekleyebilirsiniz.

Hemen hemen hiçbir şey için herhangi bir zanaat mağazasında bir zil alabilirsiniz. Birkaç küçük çan kullanmak sizin veya kediniz için daha iyi olabilir. Zil veya zilleri, kedinizin kolayca erişebileceği kadar aşağıdan sarkan bir kabloya bağlayın ve ardından kedinizi çekmek için bir kedi nanesi oyuncağı takın veya kedi nanesi spreyi kullanın.

Kedi içeri girmek için zili çaldığında, ödüllendirmeye değer bir şey yaptıklarını bilmelerini sağlamak için onlara bir kedi maması vermek isteyeceksiniz. Kediniz hemen zili çalmazsa, ilgilenmelerini sağlamak için onlara göstermeye devam etmeniz gerekebilir ve er ya da geç zili çaldıklarında kapıya gelip onları içeri alacağınızı öğreneceklerdir.

Başlangıçta, zili kendileri için açılan kapıya bağlamaya başlamaları için her dışarı çıktıklarında veya içeri girdiklerinde onlara zili göstermeye devam etmeniz gerekebilir. Hatta dışarı çıkmak istediklerinde evin içinde bir zille başlamak isteyebilirsiniz ve bu onların zili çalmanın kapının açılacağı anlamına geldiğini daha hızlı öğrenmelerine yardımcı olacaktır.

Sırf orada olmadığın için veya herhangi bir nedenle kapıyı açamayacağın zamanlar olacağının farkında olsam da, kedin yine de kapının açılmasıyla zili bağlamaya başlayacak.

Kedi kapısı koyabileceğiniz bir yerde yaşıyorsanız, bu, kedinizin istediği zaman girip çıkmasına izin vermek için kullanabileceğiniz bir seçenek daha. Bu aynı zamanda evde sahip olabileceğiniz diğer hayvanlara da bağlı olacaktır. Dışarıya açılan bir kedi kapısına sahip olmamayı seçmemin bir nedeni daha, dışarı çıkabilen bir kedim var ama o sinirli ve dışarı çıktığında korkup almasın diye bebek bakıcılığı yapmak için orada olmam. kapalı.

Herhangi bir evcil hayvan mağazasından bir kedi kapısı satın alabilmenize rağmen, bir şeyler yaratmakta iyiyseniz, kendiniz de yapabilirsiniz. Kedi kapısını kendi içimizde bodrumumuza koyuyoruz, sadece kapının alt kısmından küçük bir delik açıp üzerine kolayca geçebilecekleri bir parça plastik koyarak.

Dışarı çıkan bir kedi kapısı koymak isterseniz, kedinizin açıklıktan rahatça sığabilmesi için hangi boyuta sahip olmanız gerektiğini bildiğinizden emin olun. Her zaman dışarı çıkmaya alışmış bir kedi, kedi kapısını nasıl kullanacağını büyük olasılıkla çabucak anlayacak olsa da, bu yeni kapıyı kullanmak için kedileri nasıl eğiteceğinizi de bilmeniz gerekebilir.

Bu oldukça basit bir süreç olmalı. Kedinizi bu kapıyı kullanması için eğitmenin yollarından biri, onu açık tutmak ve bir oyuncak kullanarak kedinizi bir taraftan diğer tarafa geçmeye teşvik etmektir. Kedinizin istediği gibi girip çıkabileceğinin farkına varması için bunu birkaç kez yapması gerekir.

Birkaç kez girip çıktıktan sonra, onlara kapıyı kapalıyken nasıl kullanacaklarını göstermek isteyeceksiniz ve bunu yapmak için aynı işlemi kullanabilirsiniz. Belki de kedinizi kapıdan içeri girmesi için çekmek ve ilk birkaç kez itmesine yardımcı olmak için yiyecek kullanmayı seçebilirsiniz, ancak birçok kedi gerçekten dışarı çıkmak istiyorlarsa bu sürece oldukça hızlı bir şekilde girecektir.

Sebat ve şefkatle, kedileri hemen hemen her şeyi yapmaları için nasıl eğiteceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.