Kendi Kendini İyileştiren Kesim Paspasları – Boyutlarına Göre Nasıl Kesilir

Kendi kendini iyileştiren bir kesme matı (veya bilinen adıyla gergedan kesme matı), tabela endüstrisindeki herhangi bir profesyonelin yanı sıra matbaacılar, tasarımcılar, terziler ve diğer birçok zanaatkar için son derece kullanışlı bir araçtır. Döner bir kesici için güvenli olan ve çentik izi bırakmadan tekrar tekrar kullanılabilen geniş bir kesme yüzeyi sağlarlar. Ortadan süper boyuta kadar standart boyutlarda satın alınabilirler ve genellikle belirli bir üretim masasına veya tezgahına uyacak şekilde özel boyutlarda mevcutturlar.

Ancak gergedan matınızı istediğiniz büyüklükte kesmeniz gereken zamanlar vardır. Belki de daha büyük bir masadan daha küçük bir masaya taşıdınız, belki özel boyutlar mevcut değildi veya daha pahalıydı? Peki, kendi kendini onaran bir kesme matını boyuta göre düzeltmenin en iyi yolu nedir?

temiz kesim

Karışıklığı minimumda tutmak istiyorsanız, cevap puanlamadır. Uzun bir düz kenar çizin, bükme basıncı uygulayın ve ardından tekrar puanlayın. Bu şekilde hızlı ve temiz bir şekilde kesilecektir.

Hızlı ve dağınık

Dağınıklığı temizlemenin bir sakıncası yoksa, daire testere işi hemen yapacak! Endüstriyel elektrikli süpürgenizin elinizin altında olduğundan emin olun.

Kavisli kenarlar, düzensiz şekiller

Üretim alanınızda kavisli kenarlar veya düzensiz bir şekil varsa, bir yönlendirici ile şekle uyması için matı yerinde kesmeyi deneyin. Paspası yerine kelepçeleyin ve masanın etrafından dolaştırarak düz bir trim ucu kullanın. Bu, biraz dağınıksa, hızlı ve kolaydır.

Gergedan kesme matınızı tam olarak doğru boyutta kestikten sonra, üretim masanız kesme, düzeltme ve diğer tüm görevler için hazır olacaktır. Makul boyutta kesikleriniz varsa, onları atmayın. Daha küçük işler için mini kesme altlıkları veya dışarıdayken ve son dakika düzeltme değişiklikleri yapmanız gerektiğinde taşınabilir kesme altlıkları yapmak için kullanılabilirler. Küçük bir A4 boyutunda parça bile kullanışlıdır, bu nedenle kesikleri kullanılabilir parçalara ayırın ve ileride kullanmak üzere saklayın.

Tabii ki, kendi kendini iyileştiren kesme altlıkları tedarik eden birçok yer, bunları ekstra ücret ödemeden özel boyutlara kesecektir, bu nedenle yeni bir tane satın alırken önce kontrol edin. Kendinizi, kendi boyutunuzu kesme zahmetinden kolayca kurtarabilir ve masanız için mükemmel bir uyum içinde teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.