Konuşmayı Yazıya Çevirme Programı

konuşmayı yazıya çeviren program

Bilgisayar mikrofonundan konuşulanları, sesi  herhangi bir yazı editörüne aktaran programlar üzerine bir araştırma yapmak istedik. önceki konumuzda android cep telefonu uygulamaları arasın yer alan Google voice search ‘den bahsetmiştik. Şimdi ise bilgisayardan sesi yazıya dönüştüren program var mı ? sorusuna cevap arıyoruz.

Konuşulan kelimeleri yazıya çeviren programlar arasında, Türkçe kelimeleri tanıyan bir programı tam olarak kaynak bulamadık. Ancak ingilizce kelimeler üzerinde başarılı olan, Dragon Naturally Speaking adlı bir program olduğunu öğrendik.

Sesi yazıya çevirme programına eminiz ki şuanda, Ordu, MİT, TBMM, ve polis başta olmak üzere adliye/hakimler, savcılar, doktorlar, araştırmacılar, yazarlar, şairler, öğrenciler ve özellikle de gazeteciler ilk sahip olmak isteyenlerdendir.

Konu başında da belirttiğimiz gibi, Türkçe karakterleri yazıya dönüştürebilecek bir program şuan için sadece android uygulamalı cep telefonlarında bulunmaktadır. Sizlerde bu konu hakkında bildiğiniz programlar var ise (bilgisayar mikrofonundan söylenenleri ya da ses kayıtlarını yazıya dönüştürme programı) konu altında yazarsanız bizler program testlerini yaptıktan sonra sayfamızda yayınlayabiliriz.

1 thought on “Konuşmayı Yazıya Çevirme Programı”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.