Kumaş Düğmeler Nasıl Yapılır – Kendi Düğme Yapıcınızla Kumaş Kaplı Düğmeler Yapımı

Monogram ve nakışta büyüyen trendlerden biri de kumaş kaplı düğmelerin giyimden çantaya ve ayakkabıya kadar birçok üründe aksesuar olarak kullanılmasıdır. Birçok küçük nakış mağazası, özel monogramlı düğmeler de dahil olmak üzere çeşitli kumaş düğmeler sunmaya başladı. Profesyonel kalitede bir düğme makinesiyle, küçük bir nakış dükkanı, çeşitli kullanımları olan eğlenceli ve çok yönlü bir kumaş düğme ile ürün yelpazesini hızla genişletebilir.

Kumaşınızı Seçerek Başlarken

Kumaş düğmelerin en heyecan verici yönlerinden biri, düğmeyi süsleyecek doğru kumaşı seçmektir. Yerel sanat ve el sanatları mağazasına yapılacak bir gezi, herhangi bir kumaş düğmeye belirli bir miktar yetenek kazandırabilecek çok çeşitli desen ve tasarımlar sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Bir dizi popüler tasarımcı, desenlerini bir dizi sanat ve zanaat projesinde kullanılabilecek kumaşlar olarak sunuyor. Bu tür popüler tasarımcılar arasında Lilly Pulitzer ve Vera Bradley bulunur. Popüler bir tasarımcının dekoratif kumaşıyla, kesinlikle etkileyeceği modaya uygun bir kumaş düğme yapmak çok kolay.

Ancak, bazı tasarımcı kumaşları biraz pahalı olabilir. Çeşitli renk ve desenlerde çok sayıda kumaş düğme üretmek isteyen küçük bir işletme için Jo-Ann Fabrics gibi sanat ve el sanatları mağazaları, ucuz ama şık desenler bulmak için harika bir yer olabilir.

Kumaş seçerken, bir düğme yapımında her türün çalışmayacağını hatırlamak önemlidir. Bazı malzemeler bir düğme üreticisi için çok kalın ve diğerleri çok ince olduğundan, herhangi bir malzemenin kalınlığını kontrol etmek iyi bir fikirdir. Düğme yapımında kullanılan kumaşların çoğu nispeten benzer kalınlıkta olduğundan, bu önemli bir sorun değildir; bununla birlikte, örneğin deri kullanan özel kumaş düğmeler, malzemeye uyum sağlamak için kalibre edilmiş bir düğme üreticisi gerektirecektir.

Kumaş Kaplı Düğmeler Oluşturmak için Düğme Makinesi Kullanma

Dallas merkezli American Button Machines’den Keith Brown’a göre, “Düğme yapım makinelerinin çoğu, normal yazıcı kağıdı kullanılarak iğneli düğmeler üretmek için üretilir. Kumaş, kağıttan tamamen farklı bir malzeme türüdür. Bir düğme üreticisinin doğru şekilde kalibre edilmesi önemlidir. kumaş malzemeden düğme yapımındaki zorluklara uyum sağlamak için Uygun kalibrasyon, düğme makinesinin ömrü boyunca tutarlı kalitede düğmeler üretmesini sağlar.

Biraz yaratıcılık ve doğru ekipmanla, bir nakış işletmesi kumaş kaplı düğme tekliflerini genişletebilir ve çok sayıda farklı uygulama ile çok çeşitli yenilik düğmeleri satabilir. Kumaş bir daire kesici ile belirli bir boyuta kesildikten sonra, American Button Machines tarafından satılan tip gibi bir dizi farklı seçenek, düğmenin arkasına basılarak birkaç farklı ürün elde edilebilir.

Anahtarlık, fermuarlı veya cep telefonu tılsımı gibi bir dizi farklı ek, herhangi bir düğmeyi kişiselleştirilmiş bir yenilik öğesine dönüştürebilir. Bu, özellikle herhangi bir öğeye aksesuar eklemek için kişiselleştirilmiş bir kumaş düğme yapabilen nakış atölyeleri için kullanışlıdır. Kumaş düğme ile kullanılabilecek çok sayıda sırt vardır. Bazıları bir çantayı süslemek ya da giysi, ceket ya da şapka giymek için sırt dekoltesini tercih ederken, diğerleri daha çok yönlü bir sırt isteyebilir.

Kumaş Kaplı Düğmelerin Çok Çeşitli Kullanımları

Snap-Inz, Croc ayakkabılarını süslemek için bir kumaş düğmeyi ayakkabı tılsımına dönüştürmek için kullanılır. Bu tılsımlar bir düğmenin arkasına yapıştırılabilir ve Croc ayakkabılarındaki deliklerden basitçe yerine oturtulabilir. Kumaş düğmelerin diğer bir kullanım alanı da at kuyruğu tutacağıdır. Bu, elastik bir at kuyruğu geçirmek için bir deliğe sahip özel bir arka düğme ile gerçekleştirilebilir. Diğer özel kitler arasında düğmeli bilezikler ve kolyeler ile emzik klipsleri (paci-clip) ve anahtarlıklar yer alabilir.

Keith Brown, “Zorlu müşteriler, cep aynaları, at kuyruğu tutucular, anahtarlıklar, kolyeler, iğneli düğmeler ve buzdolabı mıknatısları gibi en yeni kaliteli düğme yapım seçeneklerini arıyor.” dedi. “Kumaş bir düğmeye kişiselleştirilmiş bir ilk monogram uygulamak, favori bir öğeyi dekore etmenin veya bir kitap çantasına, cekete, çantaya veya bir çift parmak arası terliğe kişiselleştirilmiş bir hava katmanın harika bir yoludur.”

Bir Düğme Makinesine Sahip Olarak Fırsattan Yararlanmak

Monogramlı kumaş düğmelerin popülaritesi artarken, küçük bir nakış işletmesinin bu fırsattan faydalanması zor olabilir. Ek olarak, birçok üretim yöntemi, kendilerini kumaş düğme sağlayıcısı olarak kurmaya çalışan küçük bir işletme için yeterince verimli değildir. Kumaş kaplı düğmeler son derece çok yönlü olabilir, ancak çoğu üretici, müşterileri için herhangi bir seçenek sunmaz.

Çoğu nakış atölyesi, belki bir Dritz Düğme Örtüsü Kiti veya benzer türde bir “elle basılan” düğme kullanarak yavaş başlar. Dritz Düğmeler kumaş kaplı bir düğme yapmak için iyi olsa da, sonuçlar bazen biraz ev yapımı görünebilir çünkü genellikle profesyonel bir düğme makinesinde yapılan kumaş kaplı bir düğme ile aynı kalitede üretmezler. Dritz Düğmeleri iyidir, ancak asla monogram endüstrisinin talep ettiği üst düzey üretim yöntemi için tasarlanmamıştır.

Yapılması nispeten ucuz olsa da (temelde mevcut olmayan aksesuarlarla) bu kumaş “birlikte bastırın” düğme stillerinin montajı zor olabilir. Parçaları elle veya çekiçle birbirine bastırmak için kişinin gücüne güvenirler. Tüm malzemeler toplandıktan sonra pres içine yerleştirilir ve ardından bir düğme yapmak için birlikte sıkılır. Bu yöntemin birkaç sınırlaması vardır. Kumaş düğmelere elle basmak kullanıcı için zor ve rahatsız edici olabilir. Kaliteli bir ürün elde etmek için düğmeyi yapan kişinin son derece yavaş ilerlemesi gerekir. Acele edilmiş bir iş, ortalanmayan ve kötü görünen bir düğmeyle sonuçlanabilir ve genellikle olur. Ek olarak, birlikte basma düğmesi, profesyonel bir düğme yapma makinesi kullanmaya kıyasla bir düğmeyi yapmak daha uzun sürdüğü için verimli bir düğme üreticisi değildir.

Birçok üretim yöntemi, kendilerini kumaş düğme tedarikçisi olarak kurmaya çalışan küçük bir işletme için yeterince verimli değildir. Çok sayıda kumaş düğme veya çeşitli örtülü düğme türleri yapmak isteyen bir işletme için, eski elle basılan düğmeler, çok sayıda kaliteli düğmeyi hızlı bir şekilde üretme görevine bağlı değildir. Bu birlikte basma düğme stilleri, zanaat düğmeleri yapan bir aile veya sanat sınıfı için iyidir, ancak kısa sürede çok sayıda kumaş düğmesine ihtiyaç duyan bir nakış dükkanı, profesyonel bir kumaş düğme yapma makinesi kullanarak daha uygun olacaktır.”

Birçok hediyelik eşya dükkanı ve satıcı, aşağıdaki gibi bir üreticiden kumaş kaplı düğmeler sipariş eder: Morgan ve Şirket Profesyonel kalitede ekipmanla, bir üretici çok sayıda düğmeyi hızlı bir şekilde üretebilir; ancak bazı dezavantajlar var. Bu kumaş düğmelerin fiyatı oldukça yüksek olabilir, çünkü üretici, satıcıya düğmenin fiyatını işaretlemek zorundadır, o da onu son müşteriye tekrar işaretler. Ek olarak, bir müşteri bir düğmeyi başlangıç ​​monogramıyla kişiselleştirmek isterse, üretici özel bir monogram üretemeyebilir veya kişiselleştirilmiş nakış için yüksek bir fiyat talep edebilir. Maliyetleri düşürmek ve kişiselleştirilmiş işlemeli hediyeler üretmeye devam etmek için birçok nakışçı kendi düğme yapma makinelerini satın almaya başlıyor.

Profesyonel ekipman kullanarak kumaş düğme yapmak son derece kolaydır. Belirli bir kumaşı seçtikten ve herhangi bir nakış veya monogramlamayı tamamladıktan sonra, düğmelerde kullanılacak her bir kumaş parçasını kesmek için bir daire kesici kullanılır. Diğer gerekli sarf malzemeleri toplandıktan sonra, profesyonel bir düğme üreticisi çok sayıda düğmeyi hızla üretebilir.

Standart bir düğme üreticisinin, kumaş malzemeden düğme yapımındaki zorluklara uyum sağlamak için uygun şekilde kalibre edilmesi gerektiğini tekrarlamak önemlidir. Bugün piyasada kumaş düğmeler yapacak çok az sayıda “profesyonel” dereceli düğme üreticisi bulunmaktadır. En basit ve en verimli olanlardan biri, döner kalıp ve çekme koluna sahip bir düğme üreticisidir.

Kumaş Düğmeleri Yapmak İçin Bir Düğme Makinesi Nasıl Düzgün Kullanılır

Dönen bir kalıp düğme üreticisinde, malzemeler iki ayrı kalıba yerleştirilir. Düğme kabuğu ve kumaş, makineye döndürülen ilk kalıba yerleştirilir ve kol bir kez çekilir. Ardından geri düğme, preste döndürülen ikinci kalıba yerleştirilir ve kol ikinci kez çekilerek düğmeye basma işlemi tamamlanır.

American Button Machines’den Keith Brown, “Döner kalıba sahip bir düğme üreticisinin, çok sayıda düğmeyi son derece hızlı bir şekilde üretmenin en verimli yolu olduğunu bulduk” dedi. “Düğme parçaları doğrudan operatörün önüne yükleniyor, böylece üretimi yavaşlatan parçaları yüklemek için sola ve sağa zaman alıcı hareketler yapmak zorunda kalmıyorlar. İki kalıp, hız ve doğruluk sağlayan bir merkez eksen üzerinde dönüyor. bu makinelerin on saniye gibi kısa bir sürede bir düğme üretebilecekleri seviyeler Değiştirilebilir kalıplara sahip olacak şekilde tasarlanmış başka kumaş düğme makineleri de vardır. Kalıplar, boyutları hızlı ve verimli bir şekilde değiştirmek için değiştirilebilir. Üretim o kadar hızlı olmasa da döner kalıp yöntemi olarak, bu makineler çok kaliteli, uygun maliyetli düğmeler üretiyor”.

Kumaş düğme, herhangi bir öğeyi kişiselleştirmenin ve kişinin kişisel tarzına benzersiz bir anlam katmanın harika bir yoludur. Geniş kumaş yelpazesi ve farklı düğme yapım seçenekleri ile kumaş düğmelerin cep aynası, anahtarlık, atkuyruğu, iğneli düğme, ayakkabı tılsımı ve kolye gibi birçok kullanım alanı vardır. Bir nakışçı, profesyonel kalitede bir kumaş düğme üreticisine yatırım yaparak tekliflerini kolayca genişletebilir ve kumaş kaplı düğmelerin artan popülaritesinden yararlanabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.