Mad Hops Nasıl Gidilir ve Dikey Seviyenizi Cidden Arttırırsınız

İyi bir şutör olmak, günümüzün hızlı tempolu oyununda onu kesmek için yeterli değil. Fark edilmek istiyorsanız, o zaman çılgın atlamalar yapmanız ve dikeyinizi arttırmanız gerekir.

Bir düşünün, bugünlerde NBA’deki süper yıldızların çoğu ciddi atletizm ve çılgın atlamalara sahip. Aynı şekilde, lise ve kolej seviyelerinde gözcülerin dikkatini çeken oyuncular genellikle çemberin üzerinde oynayan oyunculardır… , Sağ?

Dikey sıçramanızı artırmak, yalnızca vurgulama makarasındaki kalıcı konumunuzu sabitlemekle kalmaz, aynı zamanda oyununuzun diğer alanlarında patlayıcılığınızı, hızınızı ve çevikliğinizi artırmanıza yardımcı olur. Günün sonunda, koçlar hükmedebilen oyuncuları sever ve harika atlamalar, hükmetmenize ve bir oyunu devralmanıza izin verebilir.

Dikey seviyenizi artırmak ve çılgın atlamalar elde etmek için antrenmanlarınıza dahil etmeniz gereken öneriler aşağıdadır.

pliometrik

Plyometrics, daha iyi bir sıçrama elde etmek için yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden bazılarıdır, çünkü bunlar tüm sıçrama mekanizmanızı ve özellikle patlayıcılık ve daha yüksek bir dikey geliştirmek için gerekli olan hızlı seğirme kaslarını eğitmek için tasarlanmış pratik bir egzersizdir. Basketboldan voleybola, yüksek atlamacılara kadar tüm sporcular için kanıtlanmış bir dikey antrenman yöntemidir.

Ağırlık çalışması

Plyometrics kullanmak size fazladan birkaç inç kazandırabilirken, ağırlık antrenmanı ile birleştirmediğiniz sürece gerçekten yayın süresi elde etmek zor olacaktır. Evet, incecik smaç yapan bazı adamlar görebilirsiniz ama genel olarak, kaslarınız ne kadar güçlüyse, o kadar fazla güç üretirsiniz ve o kadar yükseğe sıçrarsınız.

Deli şerbetçiotu almak için en iyi iki ağırlık çalışması:

  • ağız kavgası
  • buzağı yükseltir

Bunlar bacakların ana kas gruplarını (ve ağız kavgası durumunda alt sırt) ve atlama için en önemlilerini çalıştıracaktır. Sağlam bir tüm vücut ağırlığı antrenmanı almak, zıplamanıza yardımcı olur, ancak aynı zamanda sizi sahada çok daha güçlü ve daha patlayıcı bir oyuncu yapar… yani, savunma oyuncuları için bir kabus.

Egzersiz seanslarınız sırasında daha ağır bir ağırlığa alışmak için ayak bileği ağırlıkları veya ağırlıklı bir yelek giymeyi deneyin. Onları çıkardıktan sonra çok daha hafif hissedeceksiniz ve bu tek başına dikeyinize fazladan bir veya iki inç ekleyebilir.

karın

Birçok insan, dikeyinizde daha fazla inç elde etmek için absinizi eğitmenin önemini ihmal eder. Karın kaslarınız ve sırtınız, atlamada yoğun bir şekilde kullanılır, bu nedenle çılgın atlamalar yapmak için egzersiz programınıza sağlam bir karın çalışması yapmanız önerilir.

germe

Esnemeyi de ihmal etmeyin. Bu, dikey sıçrama eğitiminde büyük ölçüde gözden kaçan bir faktördür.

Gerildiğinde, kaslarınız geçici olarak zayıflar… bu noktada kendilerini onarmaya ve daha güçlü hale gelmenin yanı sıra daha esnek ve yaralanmaya daha az eğilimli hale gelirler.

Kalça fleksörleri atlama mekanizmasında yoğun olarak kullanılır ve bu nedenle daha iyi atlamalar için bu kasları gevşetmek ve güçlendirmek için düzenli germe rutinleri yapmak önemlidir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.