Organik SEO için Beş Strateji

Bugün kullanılan tüm İnternet pazarlama stratejileri arasında, organik arama motoru optimizasyonu – veya organik SEO – arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almanın en eski, savaşta test edilmiş yöntemlerinden biridir. Organik SEO, kullanıcıların aradığı anahtar kelime öbekleri için geçerli olan son derece alakalı içeriğe dayalı olarak web sitesi için sıralamalar oluşturmaya çalışır.

Organik arama sonuçlarında yüksek sıralamalar elde etmek için, seçilen anahtar kelime öbekleri üzerinde arama motorlarında otorite ve güven oluşturmaya yardımcı olmak için birlikte çalışan çeşitli site içi ve site dışı SEO stratejileri vardır.

Aşağıda, arama motoru optimizasyonu şirketlerinin müşterilerinin organik SEO stratejilerinden yararlanmak için kullandıkları beş temel stratejiyi okuyabilirsiniz.

  1. Kapsamlı anahtar kelime araştırması yapın: Anahtar kelime araştırması, İnternet kullanıcılarının aradığı ve organik SEO kampanyanız için hedeflemek isteyeceğiniz en faydalı anahtar kelimeleri ortaya çıkarma sürecidir. Anahtar kelime analizinize başlamadan önce, hedef kitlenizin kim olduğunu ve İnternet kullanıcılarını yerel mi, bölgesel mi, ulusal mı yoksa küresel ölçekte mi hedefleyeceğinizi belirlemelisiniz. Yalnızca yerel arama yapanları hedefliyorsanız, anahtar kelime hedefleriniz için coğrafi özel değiştiriciler kullanan anahtar kelime öbeklerini ortaya çıkarmak isteyeceksiniz (örneğin, Atlanta’da Kiralık Arabalar veya Atlanta Kiralık Arabalar). Anahtar kelime yürütmenize izin veren birçok faydalı araç vardır. İnternet kullanıcıları tarafından hangi ifadelerin arandığını bulmak için araştırma yapın. En iyilerinden biri, anahtar kelimeleri arama hacimlerine ve ne kadar rekabetçi olduklarına göre listeleyen ücretsiz bir anahtar kelime analiz aracı olan Google AdWords Anahtar Kelime Aracıdır.
  2. Güçlü SEO metin yazarlığına sahip olun: Organik SEO kampanyanız için en faydalı anahtar kelimeleri keşfettikten sonra, profesyonel bir SEO metin yazarının web siteniz için bu anahtar kelimeleri organik SEO’ya fayda sağlayan stratejik bir şekilde kullanan optimize edilmiş web içeriği geliştirmesini isteyeceksiniz. Sitenizdeki her web sayfası, ana anahtar kelime öbeğine veya konusuna ayrılmalı ve bu anahtar kelime öbeği veya konusu, web içeriği boyunca her sayfada stratejik olarak başlık etiketlerinde (H1, H2, H3, vb.) ve tüm gövdede kullanılmalıdır. Metin. Anahtar kelime öbeklerinizde güçlü etiketler kullanmak, arama motorlarının bu kelimenin web sayfanızdaki diğerlerinden daha önemli olduğunu bilmesini sağlar. İyi optimize edilmiş SEO metin yazarlığına sahip olmak, organik SEO stratejinizin genel başarısında önemli bir bileşendir.
  3. Meta Etiketlerinizi Optimize Edin: Meta Etiketler, arama motorlarına web sayfanızın ne hakkında olduğunu söyleyen bilgi etiketleridir. Organik SEO avantajları için optimize edebileceğiniz üç ana Meta etiketi vardır. İlk etiket Başlık etiketidir. Arama motoru sonuç sayfasındaki (SERP) her sayfanın en üstünde görünen Başlık etiketi, hedeflenen anahtar kelime öbeğinizi başlık etiketinin önüne doğru içermelidir. Bu, optimize edebileceğiniz en önemli ikinci meta etiket olan meta Açıklama etiketi için de geçerlidir. Meta Açıklama etiketi, SERP’de doğrudan sayfa URL’sinin altında görünen 170-200 karakterlik kısa bir içerik bloğudur. Hedeflenen anahtar kelimenizi ve bu anahtar kelimenin bir varyasyonunu dahil etmek, web sayfanızı organik SEO için optimize etmek için en iyi uygulamadır. Tartışacağım son meta etiket, organik SEO için giderek daha az önemli hale gelen meta Anahtar Kelimeler etiketidir. Bu etiket, etiketi güneş altında her anahtar kelimeyle dolduran SEO şirketleri tarafından sıklıkla kötüye kullanıldı. Artık Google, bir sayfanın belirli anahtar kelimeler için ne kadar iyi sıralandığını hesaba katmak için bu etiketi bile kullanmıyor. Yine de kullanıyorum, çünkü meta etiketlerinizdeki ‘i’yi noktalamak gibi. Etiketi fazla doldurmayın, ancak etikete ana anahtar kelime öbeğinizi ve bir avuç yakından alakalı anahtar kelime varyasyonunu ekleyin.
  4. Arama motoru dostu URL yapılarını kullanın: Web sitenizin URL’leri, hedeflenen anahtar kelimelerinizi de akılda tutmalıdır. Optimize edilmiş arama motoru dostu URL’ler, URL dizesine aynı hedeflenen anahtar kelime öbeklerini ekleyerek optimize edilmiş web kopyanızı ve meta etiketlerinizi desteklemek için çalışır. Web sayfanız Meta etiketlerinde, gövde kopyasında ve URL’de aynı hedeflenen anahtar kelimelere sahipse, bunların tümü web sayfanızı organik arama kampanyanız için hedeflenen anahtar kelime öbeğiyle son derece alakalı hale getirmek için birleşir.
  5. Bir içerik pazarlama stratejisi başlatın: Web siteniz organik SEO için iyi bir şekilde optimize edildiğinde, atmanız gereken bir sonraki adım, web sitenize bağlantılar oluşturmaya yardımcı olan bir içerik pazarlama kampanyası başlatmaktır. Web sayfalarınıza bağlantılar oluşturmak, web sayfanız için tartıştığı belirli bir konuda otorite oluşturur. Bu bağlantıları toplamanın en iyi yolu, blog yazmak ve makale yazmak ve ayrıca çevrimiçi ayak izinizi oluşturmaya ve sitenize geri bağlantılar oluşturmaya yardımcı olan videolar ve basın bültenleri gibi diğer web sitelerine diğer içerikleri dağıtmaktır. Bu site dışı içerik pazarlama stratejisi, uzun vadeli organik SEO başarısı elde etmede çok önemli bir çarktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.