Runtime Error 203 – Ne Anlama Geliyor, Ondan Nasıl Kurtulabilirim?

203 çalışma zamanı hatası nedir? Bunu okuyorsanız, muhtemelen bir tanesini deneyimlemişsinizdir. Ne yazık ki, çevrimiçi olarak çok fazla bilgi yok (muhtemelen zaten fark etmişsinizdir.) Şansınıza, sorunla ilgili mevcut birkaç sayfadan birini buldunuz!

Çalışma zamanı hatası 203 bellekle ilgilidir.

Bu tür sorunların çoğu – sadece 203 değil – bellekle ilgilidir. Bu genellikle, herhangi bir nedenle, bilgisayarınızın hata mesajını veren programa ayak uydurmak için yeterli hafızaya sahip olmadığı anlamına gelir.

Bu sorunu bilgisayar belleğiyle nasıl düzeltebilirsiniz?

Deneyebileceğiniz birkaç şey var.

1. Çalıştığını gördüğünüz gereksiz programları kapatın. Bilgisayarınızda çalışan diğer yazılımları kapatarak bu sorunu çözmeniz mümkün olabilir. Çalıştığını bildiğiniz diğer tüm programları kapatın.

2. Çalıştığını bilmediğiniz diğer programları kontrol edin. Ctrl+Alt+Del tuşlarına basın. Windows Vista’da bu sizi çoktan seçmeli bir ekrana götürecektir. “Görev Yöneticisi” üzerine tıklayın. Windows’un önceki sürümlerinde, bu tuş sırası sizi doğrudan görev yöneticisine götürür.

Görev yöneticisi, bilgisayarınızda çalışan programları gösteren küçük bir kutudur. Bazen hala çalışmakta olduğunu bilmediğiniz programları gösterir ve hangilerinin çalışmaması gerekir. Çalışıyor olarak görünen, ancak aslında masaüstünüzde çalıştığını görmediğiniz herhangi bir şeye tıklayın. Ardından “Görevi Sonlandır” ı tıklayın.

3. Yazılımınız için güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Güncellemeler, çalıştırmakta olduğunuz mevcut sürümle ilgili bir takım aksaklıkları genellikle düzeltir. Güncel sürümde bir sorun olmasa bile bilgisayarınızda yazılımı güncellediğinizde düzelecek bir sorun olabilir.

4. Yazılımı yeniden yükleyin. Son çare olarak, size hata mesajını veren yazılımı kaldırıp yeniden yüklemelisiniz. Bu, bu sorunu çözmenin en etkili ancak zaman alan yollarından biridir.

Ancak, yukarıdaki yöntemlerle 203 çalışma zamanı hatasını düzeltemezseniz ne olur?

Windows kayıt defterinizle ilgili bir sorununuz olabilir. Bazı kayıt defteri sorunları, genellikle kayıt defterini karıştırabilecek gereksiz dosyaları geride bırakan yazılım kaldırma ve güncellemelerinden kaynaklanabilir.

Virüsler, Truva atları veya kötü niyetli casus yazılım programları gibi programlardan daha uğursuz sorunlar gelebilir. Anti-virüs programları genellikle bu tehditleri halledebilir, ancak çoğu zaman geride bıraktıkları sorunları ortadan kaldırmak için çok az şey yaparlar. Öğrenmek 203 çalışma zamanı hatası hakkında daha fazla bilgi Bilgisayarınızı nasıl düzeltebileceğinizi ve bir daha “hastalaşmasını” nasıl önleyebileceğinizi görmek için problemler.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.