SEO Arama Motoru Optimizasyonu

İnternetin en güzel yanı, herkesin, yani herkesin bir web sitesi oluşturabilmesidir. Eski günlerde insanların bu başarıya ulaşması çok zordu, ancak şimdi web sitesi oluşturmayı her zamankinden daha kolay hale getiren araçlar ve kaynaklar mevcut.

Ancak bir web sitesi oluşturmak sadece başlangıçtır. Bundan sonra yapmanız gereken insanları web sitenize çekmenin bir yolunu bulmaktır ve bu her zaman dünyanın en kolay işi değildir. Bulacağınız şey, biraz SEO arama motoru optimizasyonu yapmanız gerektiğidir. Ancak SEO arama motoru optimizasyonu nedir? Web sitenize nasıl yardımcı olacak? Devam etmeden önce sormanız gereken sorular bunlar ve neyse ki sizin için birkaç cevabımız var.

SEO optimizasyonu aslında oldukça basittir. Bu, arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde etmek için belirli anahtar kelimeleri kullanma eylemidir. Örneğin, lastik satıyorsanız, en iyi anahtar kelimeler ne olurdu? Bunu anlamak için, lastik isteseydin ne arayacağını düşünmek en iyisi olurdu. ‘Lastik’ kelimesini arar mıydın? ‘Lastik satın al’ için arama yapar mısınız? Kullanmayı seçebileceğiniz yüzlerce, hatta binlerce anahtar kelime kombinasyonu vardır, ancak bazen en iyi anahtar kelimeleri bulmak için AdWords gibi bir araç kullanmanız gerekebilir. Ancak biraz deneme yanılma ile SEO arama motoru optimizasyonunuzu büyük olasılıkla ücretsiz yapabilirsiniz.

Takip etmeniz gereken önemli SEO ipuçlarından biri, birden fazla işletme ve web sitesi tarafından zaten kullanılmış olan anahtar kelimeleri seçmemektir. Buradaki fikir, arama motorunun en üstünde görünmektir ve bunu yapabilmek için diğer işletmeler arasında listelenmediğinizden emin olmalısınız. Bir itibar oluşturmak biraz zaman alacaktır ve bu, her zaman zirvede olamayabileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle uygun SEO arama motoru optimizasyonu çok önemlidir.

Önemli SEO ipuçlarından bir diğeri, anahtar kelimeleri aşırı kullanmamanızdır. Bunu yaparsanız, arama motoru bunu anahtar kelime doygunluğu olarak görür ve web sitenizi listeden çıkarabilir. Bu olursa, her şeye yeniden başlamanız gerekecek ve e-ticarete yeni başlıyorsanız, muhtemelen yeniden başlamak için paranız veya iradeniz yok.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.