SEO Pazarlaması İçin Kısa Bir Kılavuz

SEO kullanmak, web sitenizin arama motoru sonuçlarında görünmesini sağlamanın en iyi yollarından biridir, çünkü biri sizinki gibi bir site arıyorsa, onu bulmasını sağlamak istersiniz.

Ancak, 100. sayfada veya daha kötüsü 500. sayfada listeleniyorsanız, arama motoru sonuçlarında görünmek iyi değil çünkü bu sayfalara kimse bakmıyor.

İnsanlar en fazla ilk 2 veya 3 sayfaya bakar.

Peki, web sayfalarınızın bu ilk birkaç sonuç sayfasında göründüğünden nasıl emin olabilirsiniz?

Her ay en çok arama yapılan en popüler anahtar kelimeleri bulmanız gerektiğini düşünmek kolay olurdu.

Yanlış.

Bunu yapmak, başarılı olmanızı neredeyse imkansız hale getirecektir, çünkü bunları kullanan binlerce başka pazarlamacı vardır ve web sayfaları sizinkinden daha uzun süredir açık olduğundan, zaten çok fazla trafik oluşturuyorlar ve bu nedenle popülerlikleri zaten onları seviyorum. en iyi sonuç noktalarına kadar.

Yani web sayfalarınızın arama sonuçlarında ilk sayfalarda çıkmasını istiyorsanız, yapmanız gereken şey burada.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeleri Bulun. Bunlar, sattığınız ürüne daha özel olan kelimelerdir ve genellikle 3 veya 4 kelimelik bir ifadedir. Örneğin, bir kanepe satmaya çalışıyorsanız, bu kelime için çok fazla rekabet olacaktır. Bunun yerine “Queen Ann Antik Kanepe” gibi daha kesin bir ifade kullanabilirsiniz. Bu tür kesin ifadeler size daha az arama sağlarken, daha çok hedefe özel olacak ve muhtemelen satın alma olasılığı daha yüksek olan kişilere göre uyarlanacaktır.

Orta ve Küçük Rekabeti Hedefleyin. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmaya ek olarak, rekabeti çok az olan veya hatta hiç olmayan kelime öbekleri arayın. Bu, web sayfanızın arama motoru sonuçlarının en üstünde veya yakınında görünmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Örneğin, tam ifadenizi kullanan yalnızca 8 pazarlamacı varsa ve arama motorları sayfa başına 10 sonuç gösteriyorsa, sayfanız sonuçların ilk sayfasında olmalıdır.

Rakiplerinizin Hangi Anahtar Kelimeleri Kullandığını Görün. Daha fazla müşteri çekmek için kullandıkları diğer anahtar kelimeleri ve kullandıkları içeriği görmek için rekabete göz atmak her zaman iyi bir fikirdir.

Anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olması için Google’ın ana sayfasına gidip “Reklamcılık”ı tıklayarak bulabileceğiniz ücretsiz Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanabilirsiniz. Bu, anahtar kelime yazılımlarını kullanabilmeniz için sizi bir AdWords hesabı açmaya götürecektir.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanarak sitenize çok fazla ziyaretçi çekemeyecek olsanız da, yüksek düzeyde hedeflenmiş birkaç potansiyel müşterinin önünde ilk sayfada yer almak, ardından genel web’in 100. sayfasında yer almak daha iyi değil mi? zaten web sitenizin bağlantısını asla görmeyecek olan sörfçüler?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.