Sorun Giderme İpuçları ve Püf Noktaları – Çalışma Zamanı Hatası 380

Çalışma zamanı hatası 380, daha yaygın olarak bilgisayarınızda ‘geçersiz özellik değeri’ iletişim kutusu görüntüleyen bir mesajla karakterize edilir. Çalışma zamanı hataları özünde, bir programın yüklendiğinde başarılı bir şekilde yürütülmesine izin veren talimatlar zincirini bağlamaya çalışırken Windows’un karşılaştığı sorunlardır. Program tasarlayan programcılar, dosyaların eksik olduğu ve komutların T’ye kadar takip edilmediği çeşitli farklı durumlarda sıklıkla karşılaşacaklardır. Bu sorunları kontrol etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya ve neredeyse mükemmel bir yayınlanmış yazılımın çıktısını almaya çalışsalar da, asla telafi edemezler. Bilgisayarın vahşi dünyasındaki kelimenin tam anlamıyla milyonlarca donanım ve yazılım konfigürasyonu için.

Runtime Error 380, zincirdeki belirli bir bağlantının hasarlı veya bozuk olduğunu, yüklemeye çalıştığınız her şeye izin verecek komutları tamamlayamadığını söyleyen bir koddur. Bu durumda, genellikle kök adları ve Visual Basics dizini içindeki bozulmalar/sorunlarla ilgili bir sorundur. Teknoloji meraklıları, hatayı veren programı kilitleyerek ve hasarı onararak (bazen yalnızca belirli dosyaların ve komut satırlarının/dizinlerin yeniden adlandırılmasını gerektirir) sorunu çözebilir. Bazen hata 380, bir programın Visual Basics Kitaplığı içindeki .OCX dosyalarının eski sürümlerinin ön kavramlarıyla çalıştığı anlamına da gelebilir – ve bilgisayarınızın çok daha sonraki bir sürümü çalıştırdığı anlamına gelebilir.

Her iki şekilde de bir güncelleme bu durumu çözmenize yardımcı olacaktır. VEYA neden, Microsoft Visual Basic 4.0 – 5.0 Professional/Enterprise sürümlerinde eski bir .DLL dosyası (veya eksik) olabilir. Gördüğünüz gibi, 380’in temel nedenleri oldukça çeşitlidir ve sıradan kullanıcılar için bu, yalnızca bir rahatsızlıktan daha fazlası olacaktır. İnternete hızlı bir bakış, daha fazla olasılığı ortaya çıkaracaktır, bu yüzden bunu yazarken, burada listelenen sorunların buzdağının sadece görünen kısmı olabileceğinin de farkındayım. Size belirli ayrıntılarla nasıl çözüleceğini öğretmek yerine, bu sorunla karşılaşan herkese önce kayıt defterine bakmalarını tavsiye edeceğim. Şimdi, kayıt defterinin nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikriniz yoksa, okulsuz girmemenizi ve matrisindeki anahtarları ve komut satırlarını değiştirmeye çalışmamanızı tavsiye ederim.

Her zaman, bilgileri hassas araçlarıyla taramak ve kayıt defterindeki sorunları veya kötü verileri temizlemek için tasarlanmış bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Çoğu zaman, bunun gibi çalışma zamanı hataları, kayıt defterindeki boş değerler, yetim veri anahtarları ve hatalı program komut satırlarından kaynaklanır, ya zaman/kullanım ve müdahaleci ve kötü amaçlı yazılım saldırılarından kaynaklanır. Windows ne yapacağını söylemek için kayıt defterine bağlı olduğundan, çalışma zamanı hatası 380 gibi sorunları geçersiz kılmak için kayıt defterinizi temizlemeniz gerekir. Yalnızca kaybolmakla kalmaz, aynı zamanda kendinizi başladığınız bilgisayardan daha hızlı bir bilgisayarla bulursunuz, ve bu iyi bir değerdir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.