Tirol Güzeli

Son 2-3 yılda birçok Avrupa ülkesini ziyaret ettim ama hiçbiri güzelliği, temiz ve zarif görünümü, titiz insanları ve hizmetleri ve tüm bunları tamamlaması, güzelliğe olan tutkusu ile beni Avusturya kadar etkilemedi. ve herhangi bir güzellik değil, düzenli, inceltilmiş, temiz, kesin, keskin güzellik.

Bazı gezginler güzelliğin vahşi tarafını tercih edebilir. Arkadaşlarımdan biri bana Avusturya’yı özellikle her şey çok keskin, çok kesin olduğu için sevmediğini söyledi ama benim için düzenli bakış, ziyaret ettiğim bir ülkeyi en sevdiğim tatil yeri haline getirdi.

Avusturya’da hayran olduğum güzelliklerden biri de Tirol sardunyası veya sardunyasıydı. Viyana şehri de dahil olmak üzere Avusturya’da çok az evin pencerelerinde hiç çiçek yoktu. Tirol – Innsbruck, Wattens, Tulfes’deki kadar çok çiçek görmemiştim. Yerel İtfaiye Departmanı bile tüm pencerelerin dışındaki saksılarda çiçeklere sahipti. Dağlar yakın olduğu için inanılmaz ve ilham verici bir manzara. Neredeyse tüm yıl çiçek açan taze sardunyalar, dağların tepesinde karlara yakın harika bir manzara yaratıyor.

Sabah mümkün olduğunca erken uyanmak, dağlık bölgeyi tüm ihtişamıyla görmenizi sağlar. Sis çam ağaçlarını kaplıyor, dağlar pencereye çok yakın görünüyor ve neredeyse elle ulaşılıyor ve her balkondaki Tirol güzellikleri ziyaretçileri bölgede en az bir gün daha kalmaya ikna ediyor.

Tirol sardunyalarının renkleri beyazdan kırmızıya, pembeye, menekşeye ve aradaki her şeye kadar değişir ve çiçekler ilkbahardan sonbaharın sonlarına kadar hayranlıkla izlenebilir. Görünüm, tüm Avrupa’da bitki yetiştiren ve satan şirketlerin bahar kataloglarına dahil etmelerini sağlayan bölgenin bir amblemi haline geldi. Onları da bu yıl için bahar bahçesi alışveriş listeme ekledim.

Tirol güzelliklerini büyütmek zor değil; çok fazla dikkat gerektirmeyen güçlü, sağlam çiçekler, sadece doğal görünümlerini geliştirmek için zaman zaman biraz gübre. Renkler saksılarda birleştirilebilir ve özel bir tasarım oluşturulabilir.

Avusturya’yı, özellikle de Innsbruck’a yakın dağlık bölgeleri ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Kışın kış sporları için harikadırlar, ancak bundan daha da fazlası, taze atmosferin sizi Tirol’lü bir “bağımlı” haline getirebileceği yaz aylarında bölge özeldir. Tirol güzelleri resmi tamamlıyor ve bölge onlarsız aynı olmazdı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.