Windows 10 İndir (64 & 32 Bit)

Windows 10 64 ve 32 bit olarak indirmeye hazır durumda. Hatta siz farklında olmadan şuan bilgisayarınız windows 10 yüklüyor bile olabilir. (Tabi ki önce rezervasyon yapmış olmanız gerekiyor du ( windows 10 rezervasyon ile ilgili konuyu inceleyebilirsiniz.)

Microsoft’un Windows 10 İndirme sayfasında paylaşılan küçük programcık aracılığıyla windows 10’u bilgisayarınıza, usb flash belleğe (6GB alan gerektirir) indirebilirsiniz.  Bilgisayarınıza indirdiğiniz .iso dosyasını herhangi bir iso yazma programı ile DVD’ye yazabilirsiniz. (İso yazma programı olarak size tavsiyem ultra iso programıdır.) İlgili program Microsoft’un resmi sayfasında da paylaşılmıştır.

Windows 10’u Bilgisayara İndirme

Windows 10 dvdsi hazırlayım derseniz: bu linkten Window 10’u herhangi bir dilde 32 x 64 bit veya her ikiside olacak şekilde indirmeye yarayan ufak programcığı indirerek işlemi tamamlayabilirsiniz. (Windows 10 indirme programı kurulumu ve kullanımı basit olduğu için anlatma gereği duymadık. Ancak yapamayan olursa konu altında ki yorum bölümünden karşılaştığı sorunu yazması durumunda yardımcı olabiliriz.)

Daha önceden Windows 10 rezervasyonu yapan kullanıcıların bilgisayarları Windows 10 güncellemesini otomatik olarak kurmuş olabilirler veya yükleme işlemi halen bilgisayarınızda devam ediyor da olabilir.

Windows 10 şuanki sistemime otomatik güncelleme yapıyor mu?

Bunu anlamanın bir kaç yolu var: En kolay yolu Windows güncelleme sayfanızı açarak (windows 8 için: Bilgisayarım > sağ tık > özellikler >windows update) görebilirsiniz.

windows-10-guncelleme

Veya önceki konumuzda bahsettiğimiz gibi rezervasyon yaptıınızı gösteren saatin yanındaki pencere kutucuğuna tıkladığınıza açılan ekranda Windows 10 güncellemesinin son durumu hakkında bilgiyi görebilirsiniz.

windows-10-guncelleme-2

Şimdilik Window 10 hakkında söyleyeceklerimiz bukadar. Bundan sonraki dönemde sık sık Windows 10 üzerine güncel bilgilendirmeleri yapacağız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.