Windows 1079 Hata Düzeltme Eğitimi

Windows 1079 hatası, Olay Yöneticisi, Uzak Kayıt Olay Günlüğü, Oturum Günlüğü veya Masaüstü Pencere Yöneticisi gibi bilgisayarımızda gerçekleştirebileceğimiz birçok görevle ilişkili bir hatadır. Windows 1079 hatasının yaygın belirtilerinden biri bilgisayarın hızıdır. Her şey yavaşlamasa bile çok şey fark edeceksiniz ve bunun nedeni, Kernel tarafından gönderilen işlemlerin yavaşlaması ve hatta hata nedeniyle çekirdeğin bu talimatları işlemesi için geçen sürenin durmasıdır. Fark edeceğiniz bariz belirtilerden biri, size hatanın neden oluştuğunu açıklayan bir hata mesajının görünmesidir.

Hata şöyle görünmelidir:

“Yerel Bilgisayarda Uzak Kayıt hizmeti başlatılamadı.”

veya

“Hata 1079: Bu hizmet için belirtilen hesap, aynı işlemde çalışan diğer hizmetler için belirtilen hesaptan farklı.”

Bu hatanın ana nedenlerinden biri, Uzak Kayıt Hizmeti’ni başlatmaya çalışırken Hizmetler uygulaması adı verilen bir şeye erişmeye çalışmanızdır. Sıklıkla, bilgisayarın etkinliği destekleme yeteneğini kaybetmesi ve bu, Hizmetler uygulamasının ve Kayıt Defteri Kaldırma Hizmetinin çökmesine ve kapanmasına neden olarak 1079 hatasıyla sonuçlanan bir durum olmuştur.

Takip etmesi kolay ve Windows 1079 Hatasının atılmasına neden olacak bazı basit adımları izleyerek bilgisayarınızda bu belirli hatayı düzeltmek mümkündür:

Öncelikle Güvenli Modda “Başlangıç ​​Menüsü”ndeki belirli seçenekleri devre dışı bırakmanız önerilir. Şimdi, güvenli modun ne olduğunu bilmiyorsanız endişelenmeyin. Güvenli Mod, herhangi bir Windows bilgisayar için herhangi bir hataya neden olabilecek herhangi bir üçüncü taraf program veya uygulama kullanmadan çalışmasına izin veren tanı modudur.

  • Bilgisayarı yeniden başlatın
  • Bilgisayar düzgün şekilde önyükleme yapmadan önce, Önyükleme Seçeneklerine erişmek için sürekli olarak F8 tuşuna basın.
  • Daha sonra size düzenli bir şekilde birçok farklı seçenek sunulacak ve ardından “Ağ ile Güvenli Mod”u seçeceksiniz.
  • Başlatma yolunuzu bulun ve hizmetleri devre dışı bırakın.

Microsoft, yazılımı için düzenli olarak güncellemeler ve yamalar yayınlar; bu nedenle, meydana gelen benzer hataları en aza indirmek için bunları güncel ve yepyeni tutmak her zaman iyi bir fikirdir. Ayrıca bilgisayarınızın bu uygulamaları destekleyebilmesini sağlar. Pencereleri güncellemek için önce şunları yapmanız gerekir:

  • Başlat’ı seçin
  • Tüm Programlar’a tıklayın ve Windows Update seçeneğini seçin.

Son öneri, Windows kayıt defterinizi tamamen taramanızdır. Kayıt defteri, her bilgisayarın günlük etkinliklerinde büyük bir rol oynar, çünkü kayıt defteri, yapısı hiyerarşik olan ve bilgisayarın en iyi şekilde çalışmasını sağlayan sanal bir veritabanıdır. Ancak bazen kayıt defterinin yapısı deforme olabilir ve bu da bazı dosya ve ayarların hasar görmesine, taşınmasına ve hatta silinmesine neden olabilir ve bu da bilgisayarın çok sayıda hatayla karşılaşmasına ve çoğu zaman düzgün çalışmamasına neden olabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.