Windows Boot Manager Hatası – An unexpected I/O error has occurred

Windows boot manager hatası bizzat başıma gelen bir hataydı. Müşteri makine siparişi etmişti. Sıfır pc toplandı ve orjinal windows 7 kurulumu yapıldı ve müşteriye teslim edildi. Fakat ertesi gün bilgisayarının hata verip açılmadığını söyledi. Bilgisayaraı açtığımda win 7 boot ettiği anda siyah ekranda beyaz yazı ile aşağıdaki hata kodu çıktı.

Windows has encountered a problem communicating wiht a device connected to your computer.
This error can be caused by unplugging a removable storage device such as an external usb drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive or cd rom drive that is failling. Make sure any removable storage is properly connected and the restart your computer.
İf you continnue to receive this error message, contact the hardware manufacturer.

Status: 0xc00000e9

Info: An unexpected I/O error has occurred.

Bendeki hatada yalnış hatırlamıyorsam  1 2 3 diye seçenekler yoktu.İnternetten uzunca bir araştırdım. Gördüğün ve hatadan çıkardığım anlam pc ye takılı olan usb bellek veya Cd rom dan kaynaklanan saçma bir sorundu. Bilgisayara takılı tüm usb aygıtları çıkardım ve bios dan usb yi devre dışı bıraktım ve cd-rom kablosunu söktüm. Fakat sonuç aynı. Ne hikmettir ki windows 7 cd sini takıp tekrar boot ettiğimde çok aşırı bir bekleme ağırlık vardı. Normalin belkide 10 katı. Disk de yedekler olduğundan her ihtimale karşı biaşka bir bilgisayara bağlayıp yedek alayım dedim. Baika bilgisayara bağladım ve diskteki yedekleri kopyalamaya çalıştığımda hata verdi . Ve o an anladım ki asıl sorun harddisk miş. Çünkü diğer xp olan sisteme taktığımda direk scandisk açıldı ve çok fazla sayıda okunamayan bölüm çıktı. sıfır bir dik bağladım ve her şey sorunsuzca çalıştı.

Windows Boot Manager hatası sonuç olarak hard diskimin bozuk olduğundan dolayı çıkmış. Disk değişti sorun bitti.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.