Windows Live Communications Platform Hatası [Çözüm]

Windows Live Communications Platform Hatası bu aralar sıkça başa gelen sorunlar arasında. Nedeni ise yapılan bazı güncellemelerden dolayı. Hatanın kesin olarak giderilmesi gibi bir durum yok. Ama hatayı gidermek adına bir kaç işlem var. Yani sonuç olarak %100 kesin bir çözümünü bulamadık henüz.

Bu hata uyarısı ” windows live communications platform bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor ” gibi bir ileti ile de karşınıza çıkabilir.

Çözüm olabilecek bir kaç yolu size anlatıcam.

C:\Program Files\Windows Live\Contacts klasörüne girin. Ve bu msn’in kurulu olduğu bölümdeki contacts klasöründe wldlog.dll isimli bir dll dosyası göreceksiniz.Bu dosyayı silip yeniden msn oturumunu açın. Eğer bu sizin için bir çözüm olmaz ise;

Windows Live Msn programını kaldırıp tekrar kurun. Bunda da bir fayda sağlanamadıysa o zaman bilgisayarınıza sistem geri yükleme yapın. Sistem geri yükleme bir çok sorunu gidermede yardımcı olur. Denemekte fayda var.

2 thoughts on “Windows Live Communications Platform Hatası [Çözüm]”

  1. kardeş haklısın oluyo ama bir daha kişi ekleyemitorsun ekledini gösteriyo ama olmuyo bunun çözümünü arıyorum dediğin dosyayı diger pc den aldım kopyaladım gene olmuyo yinede teşekkürler

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.