Xbox 360 Hatası – Farklı Xbox 360 Hata Kodları Ne Anlama Geliyor?

Konsolunuzu etkileyebilecek çok sayıda farklı Xbox 360 hata sorunu vardır. Bir sistem hata kodunuz veya Xbox 360’ınızın güç halkasında kırmızı ışık halkası gibi başka bir sorununuz varsa, konsolunuzda neyin yanlış gittiği ve Xbox’ınızı düzeltip düzeltemeyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam etmelisiniz. Konsolunuzu onarmak istiyorsanız, farklı türdeki Xbox 360 hata kodlarının ne anlama geldiğini öğrenmeniz zorunludur.

En yaygın Xbox 360 hatası türlerinden biri “kırmızı ölüm halkası” olarak bilinir. Konsolunuzun güç halkasında üç veya bir kırmızı ışığın göründüğü yer burasıdır. Muhtemelen en yaygın Xbox 360 hata kodlarından biridir ve genellikle aşırı ısınma nedeniyle grafik işlemci biriminin arızalandığını gösterir. Neyse ki, bu düzeltilmesi en kolay hatalardan biridir.

Diğer bir yaygın Xbox 360 hatası, ekranınızda bir sistem hata koduyla karşılaşmanızdır (siyah bir arka plan üzerinde beyaz yazı görüntüleniyor) Bunun örnekleri arasında yaygın “e74” hatasının yanı sıra “e73” ve “e75” gibi diğerleri sayılabilir. . Bunların tümü, sabit sürücü ve disk sürücüsü gibi çeşitli bileşenlerin arızalanması nedeniyle donanımdaki genel arızaları ifade eder.

Konsolunuzun etkilenebileceği son Xbox 360 hata kodu türü, konsolunuzun ekranda “çekirdek – HDD zaman aşımı” gibi bir şey gösterdiği yerdir. HDD kelimesi, sorunun konsolunuzun sabit sürücüsünde, genellikle bağlantıda olduğunu söyler. Sabit sürücünüzü çıkarmayı ve yeniden bağlamayı deneyin ve yedek sürücünüz varsa veya bir arkadaşınızınkini ödünç alabilirseniz, bunu deneyin.

Xbox 360 hatalarını kendiniz düzeltebilirsiniz ve aslında bunu yapmak o kadar da zor değil. Bunu yapmanın en iyi yolu, yaşadığınız hatanın tam nedenini belirleyebilmek için ihtiyacınız olan videoları içeren bir Xbox onarım kılavuzu kullanmak ve ardından uygun şekilde düzeltmektir. Onarım kılavuzlarını çevrimiçi olarak dijital indirme biçiminde alabilirsiniz ve bu, bozuk bir Xbox 360’ı düzeltmenin en ucuz yoludur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.