Xbox Live Gold’un 3 Ana Özelliği

Xbox Live, Microsoft tarafından geliştirilen ve işletilen oyunlar ve dijital medya için çevrimiçi çok oyunculu bir hizmettir. Kasım 2002’de Xbox sistemi için kullanıma sunuldu. Hizmetin Xbox 360 konsolu için güncellenmiş bir versiyonu, Kasım 2005’te sistemin başlangıcında kullanıma sunuldu ve 2013’te Xbox One konsolu ile geliştirilmiş bir başka sürüm piyasaya sürüldü.

Xbox Live hizmeti, hem Xbox Silver adlı ücretsiz bir hizmet olarak hem de Xbox Gold adlı bir abonelik hizmeti olarak mevcuttur. Çevrimiçi oyunlar gibi çoğu işlev altın hizmetiyle sınırlıdır.

Xbox Live Gold, Xbox topluluğu için ücretli bir abonelik hizmetidir. Xbox Live’a kayıt ücretsizdir, ancak Windows 10 sürümü dışında, çevrimiçi oynamak ve belirli önemli hizmetlere erişmek için düzenli ücretler gerekir. Gold üyelik gerektiren özellikler arasında çevrimiçi oyunlar, uyumluluk ve akıllı eşleştirme, özel sohbet, grup sohbeti ve oyun içi sesli iletişim yer alır. Oyunlar ve medya paylaşımı da Gold üyelik gerektirir. Benzer şekilde, Xbox Live’ın normal üyeleri Twitch Live Streaming uygulamasını indirebilir ve bunlara erişebilir. Ancak, kendi oyununuzu aktarmak için bir Altın abonelik gereklidir. Ücretsiz başlıklar ayrıca bir ödeme duvarı ile korunmaktadır. Aboneler, dosya depolama için “bulutta” depolamadan ve beta sürümlerine, özel tekliflere, altın ve Kinect video oyunlarına erken veya özel erişimden yararlanır.

En önemli özellikleri şunlardır:

1. Çevrimiçi çok oyunculu mod

Çoğu insanın Xbox Live 12 Aylık Altın Üyelik Anahtarına abone olmasının ana nedeni çevrimiçi çok oyunculu oyundur. Sizinle odada olmayan diğer kişilerle her oyun oynadığınızda, çevrimiçi çok oyunculu bir moddur. Arkadaşlarınız veya ailenizle Xbox Konsolunda oyun oynamak istiyorsanız, Xbox Gold aboneliğine ihtiyacınız olmalıdır. Xbox Live Gold Üyelik Anahtarı en iyi seçiminizdir.

2. Oyunlar için indirimler

Microsoft, her hafta Xbox Gold abonelerine indirimli fiyatla sunulan ve “Altın Fırsatları” adı verilen birkaç oyunu seçer. Bazen teklifler çok iyidir ve abonelere normal fiyattan %75’e varan indirimler sunar. Buradaki tek sorun, bu oyunları dijital olarak satın almanız gerektiğidir, bu da oyunlarını disketlerde oynamayı tercih edenler için pek de ideal değildir.

3. Her ay ücretsiz oyunlar

Ücretsiz oyunlar, Xbox Gold’a abone olmanın en bariz nedenidir. Bu benim favori özelliklerim. Mevcut ücretsiz oyunların seçimi aydan aya değişir, ancak Microsoft yine de Xbox One ve Xbox 360 için ayda en az bir oyun sunar. Ücretsiz oyunlar genellikle daha eski oyunlardır, ancak genellikle çok iyidirler. Öte yandan, ücretsiz Xbox One oyunlarının seçiminin zamanla iyileşmesini bekleyebilirsiniz.

Genel olarak, xbox gold üyelik anahtarı, Xbox’ta oyun oynarken en iyi arkadaşınızdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.